Dobra praca dla studenta

Uaktualniono: 08.10.2019 / Sekcja: / pdf
targi pracy Fot. archiwum Politechniki Śląskiej

Dobra praca, atrakcyjny staż i dopasowana do kompetencji praktyka – Politechnika Śląska zaprasza do udziału w największych w Polsce targach pracy i przedsiębiorczości!

Targi odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Najbliższa, trzynasta edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, już 24 października w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 28. Podczas wydarzenia oferty pracy, staży i praktyk zaprezentuje blisko 100 pracodawców, a w Strefie Doradztwa będzie można porozmawiać z ekspertami na temat ścieżki rozwoju.

Dzięki środkom pozyskanym z UE, na realizację projektu Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje w hali targowej zostanie zbudowana Strefa Przedsiębiorczości, w której zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o możliwościach otrzymania merytorycznego i finansowego wsparcia działalności gospodarczej i skorzystać z konsultacji z ekspertami ds. przedsiębiorczości. Wystawcami strefy będą również Studenckie Koła Naukowe, w których młodzi ludzi mogą rozwijać swoje pasje naukowe oraz kompetencje niezbędne do odnoszenia sukcesów zawodowych.

Targi pracy przyciągają dziesiątki wystawców i tysiące osób zainteresowanych rynkiem pracy. To najlepsza okazja, by bezpośrednio porozmawiać z pracodawcą, dopytać o szczegóły zatrudnienia, możliwości odbywania stażu i praktyki, a także warunki pracy w poszczególnych organizacjach. W trakcie wydarzenia, w ramach współpracy uczelni z miastem, zostaną zainaugurowane drugie „Badania oczekiwań środowiska akademickiego wobec Gliwic” – mówi Barbara Odoszewska, doradca zawodowy z Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.

Koordynatorami wydarzenia są uczelniane Biuro Karier Studenckich, Centrum Inkubacji i Transferu Technologii oraz Samorząd Studencki. Więcej informacji na temat giełdy można znaleźć na stronie internetowej www.targipracy.polsl.pl.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking