Carbo Gliwice świętuje 75 lat istnienia

Dodano: 24.09.2021 / Sekcja:
piłkarze Carbo na boisku fot. KS Carbo Gliwice

Już jutro – 25 września – klub sportowy Carbo Gliwice organizuje jubileuszowy festyn na stadionie przy ul. Lekarskiej 5, na którym pojawią się jego największe gwiazdy. W programie m.in. turniej piłkarski dzieci i młodzieży, pokazy strażaków ochotników, walki utalentowanych pięściarek i pięściarzy GUKS Carbo, mecz piłkarskich oldbojów z obecną drużyną. Start – godz. 14.00!

Carbo powstało w czerwcu 1946 roku pod nazwą Górnik Gliwice. Od początku opiekunem i mecenasem klubu była kopalnia „Gliwice”. Pierwszymi sekcjami były piłkarska, siatkarska oraz szachowa. W 1951 roku drużyna futbolistów była bliska awansu do II ligi. Później pojawiły się sekcje bokserska, lekkoatletyczna, motorowa, koszykówki, tenisa stołowego, tenisa ziemnego czy kolarska.

Największego splendoru klubowi dostarczali pięściarze i piłkarze. Ci pierwsi przez lata boksowali w II i I lidze. W sumie zdobyli 27 medali indywidualnych mistrzostw kraju, a tym 7 złotych. Na swoim koncie mają 45 tytułów najlepszych na Śląsku. Nazwiska takich pięściarzy Carbo jak Hubert Kucznierz, Klemens Małkiewicz, Jan Tkocz, Krzysztof Madej czy Adam Piwowarski znał kiedyś każdy szanujący się kibic boksu. Dziś laury wywalczają dla klubu kobiety, m.in. Lidia Fidura i Alexas Kubicki.

plakat Carbo

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking