Aktualności | To będzie kosmiczny Dzień Dziecka! Lądujemy w PreZero Arenie Gliwice

To będzie kosmiczny Dzień Dziecka! Lądujemy w PreZero Arenie Gliwice

Fot. Freepik

To będzie kosmiczny Dzień Dziecka! Lądujemy w PreZero Arenie Gliwice

Opublikowane: 31.05.2024 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Jesteście gotowi na pełen frajdy i niezapomnianych wrażeń lot w kosmos? Już 2 czerwca wszyscy – mali i duzi – będą mogli stać się kosmonautami, a do tego świetnie się bawić. Z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie spotkamy się na „Podwórku” – w tym roku, ze względu na niezbyt dobre prognozy pogody, impreza odbędzie się w hali głównej PreZero Areny Gliwice. Startujemy o 13.00! Wstęp wolny.

Kto z nas choć raz nie śnił o podróży w kosmos, spacerze po księżycu czy szybowaniu między gwiazdami? Dzień Dziecka to idealna okazja, by spełniać marzenia! Dlatego w pierwszą niedzielę czerwca Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i PreZero Arena Gliwice zapraszają na wspólną pozaziemską podróż. Kierunek, który obierzemy, będzie tylko jeden – doskonała zabawa!

Na kosmicznym „Podwórku” będziemy bawić się od 13.00 do 18.00.

W programie tegorocznego Dnia Dziecka zaplanowano mnóstwo odlotowych atrakcji. Dzięki wirtualnej rzeczywistości poczujemy się, jakbyśmy lecieli rakietą Apollo, a ruchomy symulator lotu sprawi, że nasz statek będzie przechylał się i kręcił. Dzięki żyroskopowi poczujemy siłę przeciążeń grawitacyjnych i sprawdzimy, jak orientujemy się w trójwymiarowej przestrzeni. Z kolei podczas warsztatów z Dance Areną zaprezentujemy – jak na prawdziwych astronautów przystało – kosmiczne akrobacje.

To jednak nie wszystko! Podczas naszej pozaziemskiej podróży miniemy Drogę Mleczną, przyjrzymy się napotkanym planetom i poczujemy gorąco gwiazd oraz kosmiczne zimno międzygwiezdnego pyłu – przed nami między innymi warsztaty podrzucania, żonglowania i poznawania praw fizyki, a także warsztaty z kontrolowanymi wybuchami, ciekłym azotem i suchym lodem. Tego dnia tajemnice kosmosu odkryje przed nami również planetarium, w którym astronauta pokaże nam odległe planety, mgławice i galaktyki.

Będą też niecodzienne wyzwania! Na „Podwórku” będziemy mieli okazję zbudować bazę kosmiczną albo skafander astronauty. Może stoczymy też gwiezdne wojny, korzystając z laserowego paintballa? Na szczęście towarzyszyć będą nam mili kosmici – nasz przewodnik po układzie słonecznym Paxi i strzegący bram planetarium Zigi, a także Pan Magiczny i jego iluzje nie z tej ziemi!

Pilotem w czasie naszej kosmicznej podróży będzie grupa teatralna Lufcik na Korbkę. A po bezpiecznym wylądowaniu na Ziemi dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o ekologii. Nie ma na co czekać – przygotowujcie się do podróży!

Zabawa z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w hali głównej PreZero Areny Gliwice przy ul. Akademickiej 50. Z myślą o najmłodszych na „Podwórku” stanie strefa malucha, a dla dzieci ze szczególnymi potrzebami w budynku gliwickiej hali przygotowana zostanie strefa ciszy.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Więcej informacji na ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA]. (bb/CKV)

Baner z wypisanymi atrakcjami