Bądź świadoma – zbadaj się

Dodano: 30.09.2020 / Sekcja: / pdf
baner Fot. materiały organizatorów

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych prowadzonych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań, o niezwlekanie z ich realizacją.

Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – mówią organizatorzy akcji.

Z badań w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED będzie można skorzystać 23 października w godz. od 8.00 do 15.00 na placu Krakowskim. Mogą wziąć w nich udział panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby wziąć udział w badaniu, trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58/666-24-44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking