Aktualności | Akademia Zdrowia Dzieci zainteresowała wielu mieszkańców

Akademia Zdrowia Dzieci zainteresowała wielu mieszkańców

Fot. G.Ożga/UM Gliwice

Akademia Zdrowia Dzieci zainteresowała wielu mieszkańców

Opublikowane: 25.03.2024 / Sekcja: Miasto 

Zdrowie jest najważniejsze. Wiedzą o tym mali gliwiczanie, którzy wraz z rodzicami licznie wzięli udział w sobotniej VI Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci, która została zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Centrum Handlowym Forum. Można było skorzystać z konsultacji ze specjalistami, darmowych badań i licznych atrakcji przygotowanych przez miasto. 

W tegorocznej edycji wydarzenia uczestniczyło ponad 500 najmłodszych gliwiczan wraz z rodzicami i dziadkami. Jak co roku promowano zdrowie wśród dzieci oraz ich opiekunów. Podczas sobotniej akcji przeprowadzono m.in. badania wad postawy u dzieci, warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej i konsultacje z psychologiem. Można było wziąć udział w edukacyjnej podróży w krainę zdrowia, odwiedzić stoiska stomatologiczne i pobawić się z misiem Smajlusiem. Czekały też zabawy sensoryczne, guizy, gry, łamigłówki,  eksperymenty oraz zagadki o tematyce zdrowotnej. Dzieci chętnie korzystały z zajęć związanych ze świętami wielkanocnymi i z zaciekawieniem obserwowały występy artystyczne. Atrakcją była również „Ciuchcia Zdrowia”. W spotkaniu wziął udział m.in. Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.

Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci to bez wątpienia atrakcyjna i sprawdzona już forma edukacji, uświadamiania i promowania zdrowia. Od 2016 r. towarzyszy nam w tym wydarzeniu CH Forum, które udostępnia swoją przestrzeń i pomaga w organizacji imprezy. Dziękuję wszystkim partnerom, dzięki którym ta impreza może mieć tak bogatą ofertę – mówi Beata Jeżyk z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. 

Liczba instytucji i organizacji, które co roku przyjmują zaproszenie do udziału w Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci pokazuje, jak ważne i potrzebne są tego rodzaju akcje. To zawsze doskonała okazja, by spędzić wspólnie czas całymi rodzinami, w sposób kreatywny, jednocześnie ucząc się, jak dbać o zdrowie naszych pociech – podkreśla Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH Forum.

W tym roku akcję wsparli: Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21, Szkoła Podstawowa nr 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14, Centrum Kultury Victoria, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego województwa śląskiego, Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej, Oddział Rejonowy PCK Gliwice, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Akademia Nauki Gliwice, Fundacja „Krzepki Maluch”, Fundacja „Możemy Więcej”, Narodowy Fundusz Zdrowia, Sanepid, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Family Smile S.C., Agenci Uśmiechu Possum sp. z o.o., Straż Miejska Gliwice oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.  (mf)

 

 

 

dwie dziewczynki w Forum dzieci w strojach z pomponami prezydent Mariusz Śpiewok gratuluje dzieciom dzieci występują na scenie dzieci na scenie kobieta siedzi przy banerze dzieci podczas warsztatów przy stołach Jabłka w skrzyniach i dzieci gra planszowa na podłodze Dzieci przy stolikach ludzie w CH Forum dzieci przy stoisku