Skalary, pielęgnice, małe płaszczki, czyli wystawa w Palmiarni

Dodano: 23.11.2016 / Sekcja:
MZUK

fot. materiały MZUK

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów oraz Miejski Zarząd Usług Komunalnych znów zabiorą gości gliwickiej Palmiarni w niezwykłą podróż po podwodnym świecie fauny i flory. Od najbliższej soboty (26.11.2016) zapraszamy na wyjątkową wystawę akwarystyczną.

Pielęgnice z rzek Ameryki Południowej, dyskowe, skalary, azjatyckie wężogłowy – m.in. takie niespotykane ryby będą atrakcją wystawy, którą do 11 grudnia będzie można oglądać w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. W kilkunastu akwariach przedstawione zostaną ryby oraz aranżacje roślin wodnych. Dodatkową atrakcją będzie tzw. paludarium zasiedlone pająkami, czyli terrarium o bardzo wysokiej wilgotności zawierające zbiornik wodny.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć również wyjątkowe ryby z kolekcji Palmiarni, które na co dzień nie są eksponowane w zbiornikach pawilonu akwarystycznego.

fot. materiały MZUK

Po raz pierwszy pokażemy Państwu płaszczki, które ponad rok temu urodziły się w Palmiarni w naszym największym akwarium – zbiorniku prezentującym środowisko ryb Amazonii. Zaraz po urodzeniu maluchy trafiły do zbiornika na zapleczu, gdzie po prostu muszą urosnąć. W przeciwnym razie mogłyby zostać zjedzone przez większe ryby – opowiada Marek Bytnar, kierownik Palmiarni w Gliwicach.

Biletem wstępu na wystawę jest wejściówka do Palmiarni. Zapraszamy od 26 listopada do 11 grudnia. (źródło: MZUK)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking