O wartości skarbów

Dodano: 06.06.2018 / Sekcja:

Fot. materiał organizatorów

Warto docenić to, co robią dla nas inni! Dobrze wiedzą o tym uczestnicy I edycji warsztatów „Gliwickie skarby”, które od połowy marca do końca maja odbywały się w naszym mieście.

W projekcie „Gliwickie skarby. Porozmawiajmy o wartościach” realizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną przy wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej wzięło udział aż 514 dzieci z 13 gliwickich szkół podstawowych. Tematem przewodnim warsztatów prowadzonych w tych placówkach była wdzięczność - tytułowy skarb. W trakcie dyskusji, pomysłowych zabaw i kreatywnych zadań dzieci z pomocą specjalistów próbowały znaleźć odpowiedzi na pytania, m.in. jak cieszyć się z małych rzeczy i doceniać to, co robią dla nich inni.

Jedno z zadań do wykonania polegało na wypełnianiu słoików skarbów karteczkami wdzięczności. Każdy uczestnik zabawy musiał napisać komu i za co jest wdzięczny. Efekty były omawiane na kolejnym spotkaniu z prowadzącymi.

Celem projektu adresowanego do uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych było kształtowanie pozytywnych postaw i promowanie literatury ukazującej najważniejsze wartości.

Kolejna edycja warsztatów dotycząca kolejnego ze skarbów – odpowiedzialności, planowana jest na jesień. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gliwice.

Fot. materiał organizatorów
Fot. materiał organizatorów
Fot. materiał organizatorów
Fot. materiał organizatorów

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking