Niezwykły sukces!

Dodano: 18.04.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf

Aleksander Bilewski (pierwszy z prawej) odebrał nagrodę z rąk przedstawicieli MIT

Gliwiczanin Aleksander Bilewski jest pierwszym i jedynym Polakiem w prestiżowym programie MIT – zajął w nim 3 miejsce!

Przedsiębiorczość to z roku na rok coraz bardziej gorący temat na całym świecie.  W Polsce również, co widać m.in. przez uruchomione w ostatnich miesiącach jednego z pięciu na świecie Google Campus Warsaw czy też MIT Enterprise Forum Poland będącego częścią globalnej sieci akceleratorów dla startupów. I to właśnie MIT, Massachusetts Institute of Technology będąca jedną z najlepszych uczelni na świecie, jest jednym z liderów nauczania przedsiębiorczości.

Przedsiębiorcami nie zostają tylko specjalne jednostki o wyjątkowych cechach. Przedsiębiorczości można się nauczyć i MIT jest jednym z liderów edukacji w tym zakresie. Jednym ze sztandarowych programów jest MIT Global Entrepreneurship Bootcamp prowadzony na MIT przez Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship. Jest to 3 miesięczny program mentorski, który rozpoczyna się jednotygodniowym intensywnym szkoleniem. Przed uczestnikami tego prestiżowego programu będzie postawione wyzwanie założenia firmy w jeden tydzień. Trzy lata życia startupu, z poszczególnymi wzlotami i upadkami, jest skompresowane w 6 dni, z których każdy wypełniony wykładami, projektami i konsultacjami, trwa minimum 17 godzin.

Tegoroczny Bootcamp miał miejsce w Seulu, z pośród ponad 800 nadesłanych aplikacji zakwalifikowało się jedynie 75 osób z 40 różnych krajów.

W gronie uczestników po raz pierwszy w historii znalazł się Polak, Aleksander Bilewski z Gliwic. Aleksander jest absolwentem dwóch czołowych Polskich uczelni Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Wydział Mechaniczny Technologiczny) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Wydział Finansów i Ubezpieczeń). Jest on również jednym z założycieli zespołu PolSl Racing biorącego udział w Formule Student, najbardziej prestiżowych zawodach motoryzacyjnych dla studentów na świecie.

Aleksander wspólnie ze swoim zespołem założył DreamGO (dreamgo.co), platformę której celem jest pomoc ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy poprzez kontakt z doświadczonymi profesjonalistami. Jednocześnie umożliwia ona specjalistom z branży zarobić dodatkowe pieniądze dokonując pozytywnych zmian. W zespole z Aleksandrem Bilewskim pracują: Marco Angeles (Singapur), Akshay Kulkarni (Indie), Bona Kim (Korea Południowa), Tarek Sheikh Al-Shbab (Syria) i Simon Cardona (Columbia).  – Jesteśmy głęboko przekonani, że nie jesteśmy w stanie rozwiązać wielu problemów na świecie zanim nie poprawimy tego, w jaki sposób rozwijamy talenty i potencjał drzemiący w każdym z nas – mówi Aleksander Bilewski.

Pierwszy Polak w programie nie zawiódł, gdyż w finałowej prezentacji startupu przed inwestorami zajął z zespołem 3 miejsce! Jest to doskonałe potwierdzenie wartości polskich absolwentów. Kolejna edycja MIT Entrepreneurship Bootcamp odbędzie się już 7 sierpnia na Massachusetts Institute of Technology.

Wszyscy zainteresowani mogą aplikować już dziś pod tym adresem: http://bootcamp.mit.edu/#/apply/student.

Aleksander Bilewski wraz ze swoim zespołem kontynuuje prace nad swoim startupem DreamGO i ma nadzieję, że jego historia zainspiruje kolejne osoby do udziału w programie. – MIT Entrepreneurship Bootcamp to program, który zmieni twoje życie. Wiedza i doświadczenie, jakie zdobywasz jest bezcenne. Stajesz się częścią społeczności przedsiębiorców, profesjonalistów i mentorów, dzięki której zawsze będziesz miał wsparcie swoich działań – podsumowuje Bilewski.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking