Doktorantka z Politechniki Śląskiej w finale FameLab

Dodano: 27.02.2018 / Sekcja:

Fot. Politechnika Śląska

Małgorzata Krystek z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej zakwalifikowała się do finału polskiej edycji FameLab - jednego z najważniejszych konkursów z zakresu komunikacji naukowej na świecie.

W sobotnim półfinale konkursu, spośród 25 naukowców-popularyzatorów z całej Polski jury wybrało 10 osób, które zakwalifikowały się do finału. Uczestnicy mieli za zadanie w 3 minuty opowiedzieć o wybranym przez siebie zagadnieniu naukowym w taki sposób, aby jury i widzowie, którzy nie są specjalistami w danej dziedzinie, mogli je bez problemu zrozumieć. Prezentacja Małgorzaty Krystek spodobała się jurorom i tym samym doktorantka z Politechniki Śląskiej wraz z dziewięciorgiem innych finalistów powalczy 19 maja w Warszawie o nagrodę główną oraz udział w międzynarodowym finale FameLab 2018 w Wielkiej Brytanii.

Zakwalifikowanie się do finału FameLab to nie pierwszy sukces przedstawicielki gliwickiej uczelni na polu popularyzacji. W grudniu ubiegłego roku Małgorzata Krystek zwyciężyła w pierwszej śląskiej edycji konkursu popularyzatorskiego Three Minute Thesis.
 
Międzynarodowy konkurs FameLab zachęca naukowców do zabrania głosu publicznie. Od 2004 roku stanowi jeden z najważniejszych konkursów komunikacji naukowej, a jego edycje odbywają się  w ponad 30 krajach na całym świecie. Organizatorem konkursu w Polsce jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ciągu 6 lat do polskiej edycji zgłosiło się blisko 500 naukowców.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking