Bezpieczne przedszkolaki

Uaktualniono: 16.06.2015 / Sekcja: / pdf

fot. K. Krzemiński

„Jestem bezpieczny w przedszkolu i w domu” – to hasło przewodnie miejskiego konkursu, w którym w miniony poniedziałek zmierzyli się najmłodsi gliwiczanie.

W rywalizacji wzięli udział podopieczni dziewięciu miejskich przedszkoli. Dzieci mogły wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie, rozwiązując zagadki i rebusy. Był też tor przeszkód i ćwiczenia na terenie miasteczka ruchu drogowego przy gliwickim Zespole Szkół Samochodowych. – Największą furorę wśród małych uczestników zabawy zrobił „Miś Strażnik” – maskotka gliwickiej Straży Miejskiej – relacjonują organizatorzy konkursu z Przedszkola Miejskiego nr 25, Straży Miejskiej i Ośrodka Szkolenia Kierowców GOLOMB.

Celem przedsięwzięcia było pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem dzieci w takich obszarach, jak m.in.: zachowania w kontaktach z czworonogami, pierwsza pomoc przedmedyczna czy bezpieczna zabawa na placu zabaw. – Konkurs był także podsumowaniem półrocznej współpracy naszego przedszkola ze Strażą Miejską. Zajęcia z funkcjonariuszami dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa odbywały się dwa razy w miesiącu i zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez dzieci, rodziców, jak i nauczycieli placówki. Jestem przekonana, że wiedza i umiejętności, które przyswoili nasi podopieczni, będą skutkowały większym bezpieczeństwem ich oraz ich najbliższych na co dzień – powiedziała Renata Kluska, dyrektor PM nr 25 w Gliwicach.

fot. K. Krzemiński

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking