O głos od Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży

Dodano: 07.11.2016 / Sekcja:

fot. Stowarzyszenie GTW

Stowarzyszenie GTW od kwietnia prowadzi zajęcia animacyjne dla dzieci i młodzieży, dla których ulica jest jednym z podstawowych środowisk wychowania. Teraz mają szansę utworzyć dla nich Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży.

Projekt „Placówka Wsparcia Dziennego na osiedlu Zatorze” działa od kilku miesięcy. Stowarzyszenie GTW dwoi się i troi, żeby zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Członkowie stowarzyszenia i wolontariusze organizują zajęcia plastyczne, sportowe, pomagają w lekcjach. Naturalnym miejscem spotkań młodych z Zatorza poza ich ulicami i podwórkami jest Centrum Handlowe Forum (ul. Lipowa 1), do którego przychodzą w czasie niepogody. GTW nawiązało współpracę z Forum i pod dachem organizują dla młodzieży regularne zajęcia.

Forum udostępniło lokal na potrzeby projektu „Placówka Wsparcia Dziennego na osiedlu Zatorze”. Młodzież ma szansę dostać własne miejsce, w którym Stowarzyszenie GTW będzie dla nich organizowało zajęcia. Jeżeli projekt otrzyma największą liczbę głosów w konkursie Społecznik 2.0, Stowarzyszenie GTW otrzyma dofinansowanie na wyposażenie pomieszczenia. Dzięki temu będą mogli rozszerzyć swoją działalność.

Głosy można oddawać na stronie internetowej http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/943. Dostępne są tam również szczegółowe informacje na temat projektu. Żeby zagłosować trzeba zalogować się na stronie, w zakładce SPÓŁDZIELNIA POMYSŁÓW wybrać PRZEGLĄDAJ PROJEKTY. Następnie wyszukać po nazwie (Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży) albo miejscowości (Gliwice) i zagłosować. To tylko kilka minut przed komputerem, a można w ten sposób pomóc fantastycznym dzieciakom i młodzieży z naszego miasta.

Placówka Wsparcia Dziennego prowadzona jest także w Łabędach. Prezes Stowarzyszenia GTW, Dariusz Opoka został w tym roku wyróżniony II nagrodą za całokształt osiągnięć w dziedzinie upowszechniania kultury, przyznaną przez Prezydenta Miasta Gliwice. Działalność GTW skupia się na promocji kultury i sportu, również wśród osób zagrożonych marginalizacją społeczną.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking