Wincentego Pola 27 – nowe miejsce dla firm

Dodano: 24.09.2015 / Sekcja:
technopark

Podczas otwarcia budynku wstęgę przecięli: (od lewej) Jerzy Łoik, prezes KSSE, Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej. Fot. Z. Daniec

W  Parku Naukowo-Technologicznym „TECHNOPARK GLIWICE” otwarto drugi inkubator przedsiębiorczości.

W nowym budynku, na powierzchni 1000 m2 ulokowało się 11 firm, głównie z branży informatycznej - geoinformatycznych i zajmujących się aplikacjami mobilnymi.

Budynek przy ul. Wincentego Pola 27 ma 3 kondygnacje, na których znajdują się pomieszczenia biurowe o powierzchni od 20 m2 do 60 m2. Zostały wyposażone w media, instalację teletechniczną, internet.

Obiekt jest nieduży, ale też firmy, które się tu ulokowały, nie potrzebują wielkich przestrzeni. To głównie spółki informatyczne, które dobrze odnajdą się nowym inkubatorze. Atutem obiektu jest też świetna lokalizacja – dzielnica akademicka Politechniki Śląskiej oraz sąsiedztwo węzłów autostrad A4, A1 i DTŚ, które zapewniają dogodną komunikację – powiedział „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu-Gliwice” prof. Jan Kosmol, prezes gliwickiego Technoparku.

Inkubator Technoparku to również rozwiązanie dla firm, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dla nich stworzono strefę co-workingową, czyli wspólną przestrzeń do pracy. Obecnie z usługi korzysta 8 firm.

- Inkubatory Technoparku to szansa na długofalowy rozwój. Takie przedsięwzięcia pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość miasta. Gliwice mają wyrobioną markę w Polsce, i nie tylko, jako świetne miejsce dla inwestycji – mówił podczas uroczystego otwarcia Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Nowy inkubator Technoparku kosztował 4,75 mln zł. Niemal 1,3 mln zł to wsparcie z Unii Europejskiej, a  228 tys. zł pochodzi ze środków budżetu państwa. Pozostała część - 3,2 mln zł - to wkład własny Technoparku Gliwice. (mf)

Drugi inkubator Technoparku dopiero został otwarty, a już pojawił się pomysł utworzenia kolejnego. Na terenach przyległych do Technoparku należałoby kontynuować tego typu działalność i wybudować jeszcze więcej powierzchni użytkowej – powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

 

W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, certyfikowane laboratorium komputerowe ECDL, kuchnia, pokój spotkań, monitoring. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji pracowników są też usługi doradcze, szkolenia, networking, wsparcie biznesowe i promocja oraz parking.

 

Twórcy Technoparku: (od lewej) Jacek Kotra, dyrektor Technoparku, Jerzy Łoik, prezes KSSE, prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej, Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prof. Jan Kosmol, prezes gliwickiego Technoparku.

Fot. Z. Daniec

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking