Student zaprojektuje samochód przyszłości?

Dodano: 06.09.2016 / Sekcja:
projekt

Dzięki pomocy internautów, student Politechniki Śląskiej, Jakub Fochtman dołączył do grona finalistów konkursu RENAULT: Passion for Design and Innovation. Dzięki „dzikiej karcie” został piątym uczestnikiem konkursu, który będzie starał się stworzyć samosterowalny samochód przyszłości.

Jakub jest studentem trzeciego roku Wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Architekturą i grafiką interesuje się od dawna. Jego pasją jest jednak projektowanie samochodów i właśnie z tym chciałby związać przyszłość.

Przyszłością motoryzacji są samosterowalne pojazdy produkowane masowo, dostępne w przystępnych cenach. Zaprojektowany przeze mnie samochód ma łączyć wszystkie aspekty życia – dojrzałość, pracę i rodzinę z zabawą, odkrywaniem i miłością – mówi Jakub.

Konkurs rozpoczął się 26 kwietnia. Dedykowany był głównie studentom i młodym projektantom zainteresowanym motoryzacją i designem. Zgodnie z regulaminem, czterech finalistów wybrało jury, a piąty otrzymał tzw. dziką kartę w głosowaniu internautów. W jury również znalazł się gliwicki akcent – jednym z  członków jest Wojciech Sokołowski, współwłaściciel studia projektowego SOKKA.

Spośród finalistów Anthony Lo, dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, wybierze 3 najlepsze prace. Laureatów poznamy 7 września, podczas WAWA DESIGN FESTIWAL w Soho Factory. (kb)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking