Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice

Uaktualniono: 08.05.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Jedna z najnowocześniejszych i największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce rozpoczyna sezon imprezowy. Zanim 30 maja w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) wystąpi światowej sławy DJ Armin van Buuren, w otoczeniu obiektu odbędzie się kilka dużych wydarzeń sportowych i muzycznych. Podczas Dni Otwartych będzie także okazja obejrzeć imponującą inwestycję od środka.

Dni Otwarte Areny Gliwice (12 i 13 maja)

Podobno obejście wszystkich pomieszczeń w hali zajmuje 2 dni – na dwudniowe zwiedzanie areny zaprasza 12 i 13 maja Arena Operator, spółka, która odpowiada za organizację imprez w Arenie. Spokojnie, uczestnicy Dni Otwartych nie będą musieli okrążać wszystkich pomieszczeń! Zwiedzanie indywidualne trwa tylko 30 minut i w tym czasie będzie można zajrzeć do najciekawszych i najbardziej spektakularnych miejsc, czyli między innymi ogromnej, mogącej pomieścić ponad 17 tys. widzów arenie głównej oraz przystosowanej do treningów i rozgrywek sportowych arenie małej. Podczas Dni Otwartych będzie można także poczuć się jak wyjątkowy gość obiektu w jednej z 30 lóż dla VIP-ów.

  • sobota 12 maja, godz. 10.30–21.00
  • niedziela 13 maja, godz. 10.30–17.00

Wejście na teren Areny: w pobliżu placu i parkingu między ul. Akademicką i Kujawską, od strony Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej

Rajd Miejski 360 stopni (12 i 13 maja)

80 km pieszo, kajakiem, na rowerze i na rolkach jednego dnia to niezły wycisk, ale co roku kilkadziesiąt drużyn daje radę! 12 maja o godz. 10.00 zawodnicy spotkają się na starcie i mecie przy supernowoczesnych obiekcie widowiskowo-sportowym – Arenie Gliwice. Tegoroczne zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy rajdu, do ostatniej chwili są trzymane w tajemnicy, tak samo jak trasa zawodów. Poza siłą mięsni przyda się także dobra orientacja w terenie i umiejętność główkowania.

13 maja na lżejszym, 10-kilometrowym odcinku o godz. 11.00 wystartują rodziny. Trasa zawodów będzie krótsza, ale bardzo urozmaicona. Niedzielne zawody to zabawa – nie ma medali i miejsc na podium, zwycięzcami są wszyscy, którzy dotrą na metę.

W trakcie trwania Rajdu Miejskiego 360 stopni przy Arenie Gliwice zaplanowano dużo innych atrakcji na specjalnym pikniku rodzinnym. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zabawach, konkursach, poszaleć na dmuchańcach i eurobungee. Wstęp na piknik jest wolny, początek w sobotę i niedzielę o godz. 12.00.

Śląsk Maturzystom (12 maja)

Tuż po wręczeniu nagród zwycięzcom Rajdu Miejskiego 360 stopni, o godz. 19.20 na scenie przy Arenie Gliwice rozpocznie się impreza Śląsk Maturzystom. To świetna okazja, żeby odstresować się między egzaminami i bliżej poznać Politechnikę Śląską, jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju. Arena Gliwice sąsiaduje z dzielnicą akademicką i administrowanymi przez „polibudę” kortami tenisowymi, halami sportowymi i lodowiskiem. Dla maturzystów i nie tylko zagrają zespół IRA, wyjadacze polskiej sceny rockowej, oraz GrubSon, jeden z najciekawszych śląskich raperów. Wstęp wolny.

W programie jest również wręczenie nagrody dla najlepszego maturzysty 2017 roku, przyjętego na pierwszy rok studiów na Politechnice Śląskiej.

REGULAMIN UDZIELANIA AKREDYTACJI

IGRY 2018 (17 i 18 maja)

Finałowe imprezy podczas juwenaliów to będzie HIT! Na szczęście teren przy Arenie Gliwice jest na tyle duży, że bez problemu pomieści wszystkich miłośników dobrej zabawy i najlepszej muzyki.

17 maja po odebraniu kluczy do miasta z rąk władz samorządowych żacy barwnym korowodem przejdą z Rynku pod IGROWĄ scenę. Tego wieczoru wystąpią: jajcarski i sarkastyczny Jan Niezbendny, punkowo-folkowa formacja Koniec Świata, siarczyście śmieszni Bracia Figo Fagot, megapopularna bluesowo-rockowa grupa Ørganek i metalowa kapela Event Urizen.

Po nocnej regeneracji 18 maja czeka nas druga porcja koncertów, zagrają:  znany miłośnikom reggae zespół The Bartenders, reprezentanci elektronicznej sceny alternatywnej – Bokka, kultowe Elektryczne Gitary i hip-hopowa formacja Pokahontaz. To będzie jedna z najciekawszych edycji IGRÓW!

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Rozpoczęcie występów w czwartek i piątek planowane jest na godz. 18.00.

„A State Of Trance” – Armin van Buuren (30 maja)

ASOT to audycja radiowa, której co tydzień słucha 30 milionów fanów oraz cykl międzynarodowych eventów, powszechnie uznawanych za najbardziej prestiżowe wydarzenia trance'owe na świecie. Gliwice są jedynym miastem w Polsce, w którym holenderski DJ zaprezentuje swoje show. Ultranowoczesny obiekt przy ul. Akademickiej będzie gospodarzem widowiska „Be in the moment”, w którym wezmą udział fani z całego świata. To niezwykłe wydarzenie zainauguruje działalność Areny Gliwice.

(mm)

fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
fot. Z. Daniec / UM Gliwice
GrubSon (fot. materiały organizatora)
IRA (fot. materiały organizatora)
Ørganek (fot. materiały organizatora)
The Bartenders (fot. materiały organizatora)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking