Targi pracy dla niepełnosprawnych

Dodano: 11.05.2015 / Sekcja:

12 maja Powiatowy Urząd Pracy i Gliwicki Ośrodek Integracji Niepełnosprawnych organizują Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00 w Sali Bankietowej „MAG” (ul. Świętokrzyska 6).

W targach weźmie udział 23 pracodawców z różnych branż (handlowej, gastronomicznej, produkcyjnej, porządkowej, mechanicznej czy informatycznej). Przedstawią oni oferty pracy na mniej więcej 250 stanowisk. Ponadto na stanowisku PUP będzie można zapoznać się z propozycjami zatrudnienia przesłanymi przez pracodawców, którzy nie mogą uczestniczyć w ty wydarzeniu. Swoje oferty przedstawią również: punkty pośrednictwa pracy z Pyskowic, Gliwic i Zabrza, Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z Katowic – zapowiadają organizatorzy.

Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami, ale także skonsultować się z doradcami, skorzystać z porad specjalistycznych GOIN, uzyskać informacje o dofinansowaniu z zakresu rehabilitacji czy zajęciach aktywizujących. Organizatorzy przypominają o zabraniu na Targi aktualnego życiorysu zawodowego (CV) i orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie wiele osób niepełnosprawnych znajdzie dla siebie miejsce pracy, bo to dla nas najlepsza motywacja do organizowania kolejnych tego typu przedsięwzięć – przekonują przedstawiciele PUP.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking