Nowe technologie w Nowych Gliwicach

Dodano: 03.08.2015 / Sekcja:
propoint

Wizualizacja: Siedziba spółki ProPoint w Nowych Gliwicach

W Nowych Gliwicach lokuje się kolejna firma z branży nowych technologii. ProPoint obecnie mieści się przy ul. Szobiszowickiej, jednak pod koniec 2016 roku będzie funkcjonowała w nowej lokalizacji, w technologicznym centrum przy ul. Bojkowskiej.

Spółka ProPoint budowę nowej siedziby rozpoczęła w czerwcu 2015 r.

Na siedzibę naszej firmy wybraliśmy Nowe Gliwice, ponieważ jest to bardzo dobra lokalizacja, nie tylko pod względem komunikacyjnym. To również doskonałe otoczenie firm z branży nowych technologii oraz bliskość Politechniki Śląskiej. To atuty, które dają możliwość rozwoju – mówi Dariusz Żaguń, prezes spółki ProPoint.

Spółka ProPoint jest prężnie działającą firmą w branży automatyki przemysłowej, swoim zakresem obejmuje głównie programowanie i uruchamianie przemysłowych systemów sterowania opartych na sterownikach PLC, systemach SCADA oraz na robotach przemysłowych wiodących dostawców. Spółka zajmuje się programowaniem robotów przemysłowych w trybie online wraz z symulacjami w trybie offline.

Różnorodność specjalizacji inżynierów, dostęp do innowacyjnych rozwiązań, własne laboratorium testowe oraz wieloletnie doświadczenie zdobyte przy realizacji projektów na niemal wszystkich kontynentach, pozwoliły uzyskać firmie ProPoint status cenionego partnera biznesowego w Polsce i na świecie. Zarówno zarząd spółki, jak i zdecydowana większość kadry pracowniczej to absolwenci Politechniki Śląskiej, w związku z czym spółka kładzie duży nacisk na rekrutację pracowników właśnie z gliwickiej uczelni. Prowadzone są również programy stażowe dla studentów. ProPoint współpracuje z Politechniką Śląską na kilku płaszczyznach. Podpisano m.in. formalne porozumienie, a ponadto spółka zleciła Politechnice wykonanie projektu o charakterze naukowo-badawczym. Spółka pracuje dla największych koncernów na świecie, tworzy projekty m.in. dla  BMW, AUDI, Volkswagen czy Jaguar Land Rover. Obecnie firma ProPoint (www.propoint.pl) zatrudnia ponad 100 osób. (mf)

Tak będzie wyglądała nowa siedziba spółki ProPoint

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking