Nowa moc w strefie. JMBS już działa!

Dodano: 12.10.2016 / Sekcja:
JMBS

Fot. materiały JMBS

W Strefie Ekonomicznej w Gliwicach uroczyście otwarto nową siedzibę Johnson Matthey Battery Systems. To nowa inwestycja wiodącego dostawcy litowo-jonowych systemów zasilania. W uroczystym otwarciu wziął udział prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Jednym z atutów naszego miasta jest Specjalna strefa ekonomiczna, która jest kołem zamachowym gliwickiej gospodarki. Mamy ambicję, aby stawać się ośrodkiem przypominającym małą dolinę krzemową. Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki dla firm z branży high-tech. Nowoczesne zakłady w strefie ekonomicznej realizują zamówienia dla wymagających odbiorców na całym świecie. Firma Johnson Matthey Battery Systems specjalizuje się w produkcji nowoczesnych rozwiązań zasilania. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że JMBS chce nie tylko produkować, ale także kładzie nacisk na prace badawczo-rozwojowe w ramach swej działalności w Gliwicach. Takie przedsięwzięcia zapewniają Gliwicom rozwój, co pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego miasta – mówił Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic podczas otwarcia nowej siedziby JMBS.

Firma działa przy ul. Alberta Einsteina. Przeniosła się tam z ul. Portowej. Na terenie gliwickiej podstrefy KSSE (uznanej w 2015 r. przez magazyn Business Financial Times za najlepszą wolną strefę ekonomiczną w Europie) JMBS wybudowała nowoczesne hale produkcyjne o powierzchni 4,5 tys. m2, magazyny, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni 12,5 tys. m2. Mocną stroną nowej lokalizacji jest laboratorium prototypowo-testowe, w którym będą prowadzone badania na potrzeby sektora elektronarzędzi oraz rowerów i skuterów elektrycznych. W Johnson Matthey Battery Systems  zatrudnionych jest obecnie około 600 osób.

Jesteśmy zadowoleni z dostępności wykwalifikowanej kadry pracowniczej, szerokiego i wysokiej jakości łańcucha dostaw oraz ze współpracy z władzami lokalnymi i władzami KSSE – mówi Maciej Nawrocki, dyrektor zakładu Johnson Matthey Battery Systems w Gliwicach

Firma Johnson Matthey Battery Systems  rozwija skrzydła.

W najbliższej przyszłości zamierzamy wyjść z produkcją poza dotychczasowe kategorie baterii i planujemy produkcję baterii o kilkukrotnie większej pojemności niż dotychczas. Chcemy także zwiększyć udział prac badawczo-rozwojowych w ramach naszej działalności w Gliwicach – mówi Maciej Nawrocki.

Firma Johnson Matthey Battery Systems specjalizuje się w dostarczeniu indywidualnych rozwiązań zasilania dla elektrycznych skuterów i rowerów, elektronarzędzi, narzędzi medycznych oraz pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Przetwarza 50 milionów ogniw litowo-jonowych rocznie, dostarczając dwa i pół miliona baterii na globalny rynek. Johnson Matthey Battery Systems jest częścią Johnson Matthey Plc., międzynarodowej firmy specjalizującej się w produkcji zaawansowanych materiałów chemicznych, działającej na rynku międzynarodowym od ponad 200 lat. Firma jest obecna Gliwicach od 1999 r. i jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: Air Quality Excellence Award, Pharmaceutical CMO Leadership Awards, ICSA Awards, Britain’s Most Admired Company, The Queen Award: Sustainable Development, IChemE Sustainable Technology Award, IChemE Innovative Product of the Year 2015, Chemical Industry Award. (mf)

Nowa siedziba JMBS. Fot. materiały JMBS.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking