Aktualności | Jeszcze więcej miejsca…

Jeszcze więcej miejsca…

Jeszcze więcej miejsca…

Opublikowane: 10.12.2015 / Sekcja: Miasto  Gospodarka 

Miasto Gliwice wniosło aportem 2,3 ha gruntu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju. Niezabudowana działka znajduje się w Nowych Gliwicach, na terenach po dawnej hałdzie.

Grunty zostaną przekazane na sprzedaż pod kolejne inwestycje dla firm z branży nowych technologii.

Głównym udziałowcem GAPR Sp. z o.o. jest Miasto Gliwice. Za przekazane grunty miasto objęło nowo utworzone udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Obecnie udział miasta w GAPR wynosi 82,87%.

Teraz będziemy opracowywać koncepcję nowo nabytych działek. Zajmiemy się też promocją terenów oraz poszukiwaniem inwestorów i dostosowywaniem wielkości działek do ich potrzeb – powiedział „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice” Józef Gumienny, dyrektor GAPR Sp. z o.o.

W Nowych Gliwicach działają obecnie 43 firmy, w tym większość z branży nowoczesnych technologii. Do zagospodarowania są jeszcze działki o powierzchni 5,5 ha.

GAPR sp. z o.o. zajmuje się m.in. wspomagającym funkcjonowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wspieranie MŚP jest istotnym elementem polityki Miasta Gliwice realizowanej m.in. poprzez GAPR, która od 15 lat tworzy sprzyjające warunki dla powstawania nowych firm i rozwoju już istniejących. (mf)

Fot. GAPR/A.Witwicki