Gliwice – Przyszłość jest TU

Dodano: 21.09.2015 / Sekcja:
Przyszłość jest TU

Gliwice coraz częściej są postrzegane jako miasto nowych technologii i nowatorskich rozwiązań, dobrych specjalistów i perspektyw. Wizerunek ten kreują firmy, które wybrały Gliwice na swoją siedzibę.

Są nowoczesne, innowacyjne, sięgają po pionierskie rozwiązania. Budują nową rzeczywistość. Budują kapitał Gliwic.

Miasto tworzą ludzie. Kierunek jego rozwoju kształtują z kolei firmy. Od ich charakteru, wizji i specjalizacji, a także innowacyjności i umiejętności zastosowania nowych rozwiązań technologicznych, współzależy wizerunek miasta i możliwości dalszego rozwoju.

Pod względem wdrażania nowych technologii, Gliwice wyróżniają się na tle wielu miast w Polsce. Działa tutaj wiele firm znanych na arenie międzynarodowej. Dobrze prosperują, skupiają się m.in. przy ośrodkach naukowych, jak Politechnika Śląska, Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” i Centrum Nauki i Biznesu „Nowe Gliwice”. Zajmują się np. projektowaniem, designem i opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań dla branży medycznej, informatycznej i zbrojeniowej. Ponadto współpracują z ośrodkami badawczo-rozwojowymi, tworzą oprogramowanie, systemy informatyczne, aplikacje mobilne i interaktywne technologie.

# Polska Dolina Krzemowa

Kto tworzy Polską Dolinę Krzemową? Czym zajmują się nowoczesne firmy z Gliwic? Na czym polega ich innowacyjność? Jak wyglądała ich droga do sukcesu? Poznajcie innowatorów z Gliwic. Zapraszamy na stronę www.gliwice.eu. Wystarczy kliknąć na znajdujący się na górze strony banner „Gliwice – Przyszłość jest tu”.

Filmy dostępne są również na www.youtube.com/GliwiceTV.(mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking