Gliwice na czele gospodarczego rankingu samorządów

Dodano: 23.10.2015 / Sekcja:
Gliwice

Fot. K.Krzemiński

Gliwice na czele gospodarczego rankingu samorządówOgłoszono wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego Politechniki Warszawskiej. Gliwice zajęły pierwsze miejsce w kategorii miast na prawach powiatu, wyprzedzając m.in. Warszawę. ostały wyróżnione w dwóch kategoriach.

Ogłoszono wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego Politechniki Warszawskiej. Gliwice zajęły pierwsze miejsce w kategorii miast na prawach powiatu, wyprzedzając m.in. Warszawę.

Zostały wyróżnione w dwóch kategoriach.

W rankingu pod uwagę brano dynamikę zrównoważonego rozwoju gospodarczego jednostek samorządowych. Klasyfikację przygotowano uwzględniając poziom rozwoju polskich gmin i miast na prawach powiatu w kategoriach: społeczeństwo, gospodarka i ochrona środowiska naturalnego. Gminy podzielono na 4 kategorie: wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu. Wśród miast na prawach powiatu Gliwice zajęły pierwsze miejsce w kategorii Najdynamiczniej Rozwijających się Samorządów w latach 2003-2014. Za nimi uplasowały się Warszawa, Krosno, Katowice i Dąbrowa Górnicza. Również w kategorii Zrównoważony Rozwój Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015, wśród miast na prawach powiatu, Gliwice okazały się najlepsze. Kolejne pozycje zajęły: Dąbrowa Górnicza, Tychy, Lublin i Warszawa.

(mf)

Fot. K.Krzemiński

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking