Elektryczny autobus na trasie A4

Dodano: 17.11.2016 / Sekcja:

Jutro na trasę autobusu linii A4 wyjedzie nowoczesny, elektryczny autobus Solaris Urbino 12 electric. Pasażerowie będą mogli nim podróżować, w ramach testów, do końca listopada.

 – Do trzydrzwiowego pojazdu o długości 12 metrów może się zmieścić 70 pasażerów: 30 siedzących i 40 stojących –  mówi Maciej Krawczyk, wiceprezes zarządu PKM Gliwice. Solaris Urbino 12 electric to najnowszy pojazd  producenta autobusów z Bolechowa.

Solaris Urbino 12 electric jest napędzany dwoma elektrycznymi silnikami umieszczonymi w piastach tylnej osi. Konstruktorzy zapewniają, że baterie o pojemności 240 kWh pozwalają na przejechanie w trybie miejskim do 140 km. Dodatkowo pojazd posiada system rekuperacji–odzysku energii z hamowania, gdzie doładowywane są baterie trakcyjne. Autobus jest klimatyzowany.

Firma Solaris to czołowy producent polskich autobusów (Solaris Turbino), trolejbusów (Solaris Trollino), autobusów międzymiastowych (Solaris InterUrbino) oraz tramwajów (Solaris Tramino). Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku wyprodukował ponad 14 tys. pojazdów jeżdżących po drogach 30 krajów świata. (pm)

fot. Solaris Bus & Coach S.A.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking