Co oprócz kas?

Dodano: 07.12.2016 / Sekcja:
dworzec

fot. Mosquidron - foto i video z lotu komara

Zbliża się oficjalne otwarcie dworca w Gliwicach. Obok nowoczesnych pociągów i dobrze zaaranżowanej przestrzeni dla podróżnych w tego typu obiekcie powinny funkcjonować liczne punkty usługowe i handlowe, dzięki którym podróżowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Powierzchnia całkowita obiektu to 9810 m², natomiast użytkowa (w tym miejsca na lokale komercyjne) to 5284 m². Co tam powstanie? – W budynku znajdą się m.in. księgarnia, sklep spożywczy, drogeria oraz lokal gastronomiczny – wylicza Aleksandra Grzelak z wydziału prasowego Polskich Kolei Państwowych SA. – Do tej pory PKP SA podpisała umowy na wynajem ponad połowy dostępnej powierzchni na dworcu. Obecnie trwają tam prace adaptacyjne – dodaje Grzelak.

fot. Mosquidron - foto i video z lotu komara

PKP zapowiada, że pierwsze punkty handlowe i usługowe zostaną uruchomione niebawem. Oferta ma być zróżnicowana. – Zgodnie z aktualną koncepcją zagospodarowania na dworcu w Gliwicach znajdzie się nie tylko przestrzeń handlowo-usługowa, ale również powierzchnia przeznaczona na cele biurowe – mówi Aleksandra Grzelak i zastrzega, że na podanie szczegółów jest jeszcze za wcześnie.

Lokale komercyjne znajdują się za halą główną, w łączniku i w tzw. holu autobusowym. . (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking