Aktualności | Warsztaty teatralne dla seniorów

Warsztaty teatralne dla seniorów

fot. A. Shkraba / Pexels

Warsztaty teatralne dla seniorów

Opublikowane: 28.09.2022 / Sekcja: Kultura 

Od 4 października w Strefie Seniora w Centrum 3.0 będą odbywać się warsztaty teatralne dla starszych mieszkańców Gliwic. Każdy, kto choć raz w życiu marzył o tym, aby zostać aktorem albo zobaczyć jak się to robi, odnajdzie w tych spotkaniach coś dla siebie.

W planach jest sześć cotygodniowych spotkań z trenerem aktorstwa. Zajęcia będą oparte na improwizacji. Warsztaty teatralne to nie tylko przygotowanie przedstawienia – to także ćwiczenie koncentracji i uwagi. Kreatywna aktywność gwarantowana już w chwili przekroczenia progu sali prób!

Uruchamiamy wyobraźnię m.in. poprzez szereg ćwiczeń z nadawaniem przedmiotom i sytuacjom nowych znaczeń, ćwiczenia wyobraźni zmysłowej, ćwiczenia w orientacji przestrzennej, improwizacje. Szczególną rolę podczas warsztatów odgrywają ćwiczenia partnerskie, pozwalające na wyrobienie nawyku odpowiedzialności za drugą osobę, wyczulenia na jej słabe i mocne strony, a także harmonizowanie ruchu, głosu, obrazów – zapowiadają organizatorzy z Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych.

Pierwsze warsztaty rozpoczną się we wtorek 4 października o godz. 16.30 przy ul. Studziennej 6. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisywać się można pod nr. tel. 506-257-140.