Summer Arena – aby wakacje były niezapomniane

Dodano: 20.07.2021 / Sekcja:
Arena Gliwice z lotu ptaka fot. Arena Gliwice

W sobotę, 24 lipca, w godz. 16.00-19.00 zapraszamy na vinylową prywatkę, o którą muzycznie zadba zespół Prywaciarze. Chłopaki wiedzą, jak kręcić vinylami, żeby każdy pozytywnie się nastroił!

W niedzielę 25 lipca o godz. 16.00 naszym gościem na malej scenie będzie Tomaszem Duszyńskim - dziennikarz, pisarz i scenarzysta gier komputerowych, który debiutował zbiorem opowiadań "Produkt uboczny" i od tamtej pory opublikował kilka powieści oraz kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki.

W strefie FUNZONE ponownie duża dawka artystycznych wrażeń! Młodzież i dorośli wykonają przepiękne makramowe torebki ze sznurków i koralików i wezmą udział w warsztatach "czym jest architektura", gdzie stworzą makiety własnych obiektów, poznając przy tym rodzaje rysunków architektonicznych. Najmłodsze dzieci nauczą się tworzyć biżuterię z koralików, zwierzątka z balonów i zagrają w wieeeelkie gry!

W strefie EDUZONE odbędą się fantastyczne zajęcia z Legorobotyki i neuoredukacji, czyli nauka połączona z zabawą. Na stoisku Biblioteki, w sobotę zdobyć będzie można perełki vinylowe - nagrodami za zagadki i quizy literackie będą płyty vinylowe!

Do stref FUNZONE i EDUZONE zapraszamy w godz. 15.00-19.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i przygotowane zostały przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Gliwicach w ramach wydarzenia Summer Arena. (materiały organizatora)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking