Aktualności | Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Fot. Łukasz Saturczak/materiały organizatora

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Opublikowane: 11.06.2024 / Sekcja: Kultura 

W środę, 12 czerwca, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach odwiedzi Małgorzata Rejmer. Spotkanie z pisarką, reporterką i publicystką rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Małgorzata Rejmer zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Toksymia”, za którą była nominowana do nagród Gdynia i PTWK. Przez osiem lat mieszkała na Bałkanach, czego rezultatem są jej dwie książki reporterskie: „Bukareszt. Kurz i krew” o Rumunii i „Błoto słodsze niż miód” o Albanii.

Za „Bukareszt” Małgorzata Rejmer otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, Gryfię i Nagrodę TVP Kultura. „Błoto słodsze niż miód” przyniosło jej Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich i Nagrodę im. Arkadego Fiedlera. Pisarka była wielokrotnie nominowana, m.in. do nagród Nike, Kapuścińskiego, Beaty Pawlak i National Geographic. W 2023 roku opublikowała zbiór opowiadań o Polsce, Albanii i Kosowie pt. „Ciężar skóry”.

Spotkanie z Małgorzatą Rejmer odbędzie się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17, a poprowadzi je Agnieszka Zientarska. Podczas wydarzenia zapewnione będą pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Więcej na biblioteka.gliwice.pl i w aplikacji [GAMA]. (MBP/bb)