Aktualności | Rynek Kultury w hiszpańskim stylu

Rynek Kultury w hiszpańskim stylu

Fot. materiały organizatorów

Rynek Kultury w hiszpańskim stylu

Opublikowane: 19.08.2022 / Sekcja: Kultura 

Muzyka i flamenco, pomidory, gorące słońce, wypoczynek, piłka nożna… W niedzielę, 21 sierpnia, na alei Przyjaźni mocno zabije serce Hiszpanii. Centrum Kultury Victoria zaprasza na Rynek Kultury i niezapomniane popołudnie. 

O godzinie 16.00 rozpoczną się warsztaty budowy statków i tworzenia hiszpańskich pejzaży za pomocą laryngologicznych patyczków. Będzie też okazja, by zagrać w tomatinę, oddać się sjeście i poznać smaki Hiszpanii.
O godzinie 19.00 w ruinach teatru Victoria, w muzyczną podróż do słonecznej Hiszpanii zabierze nas gitarzysta flamenco Miguel Czachowski, który w swoim projekcie Indialucia łączy tradycyjną muzykę Indii z flamenco z Andaluzji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Indialucia to międzynarodowy projekt muzyczny gitarzysty flamenco Miguela Czachowskiego. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych zespołów, którym udało się z powodzeniem połączyć tradycyjną muzykę Indii z flamenco z Andaluzji, koncertując od 1999 roku na całym świecie. W projekcie uczestniczy wielu muzyków z Polski, Indii i Hiszpanii. Ich repertuar koncertowy wyraża ludzką i muzyczną fuzję kultur, sprawiając, że publiczność doświadcza mieszanki niezwykle bogatych tradycji. Improwizacja i rytm są elementami wspólnymi w obu stylach i są niezbędne do dalszego istnienia tej muzyki. Oprócz tradycyjnych elementów muzyki indyjskiej i flamenco, zespół wzbogaca swoje występy o jazzowe pianino, gitarę basową, flet i taniec. Rynek Kultury jest elementem Gliwickiego Festiwalu Kultury Kulturalia. (mf)
 

baner