Nie przegapcie koncertów w Jazovii!

Dodano: 24.11.2021 / Sekcja:
uśmiechnięta kobieta Melanie Scholtz (fot. materiały organizatora)

W najbliższych tygodniach w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) odbędą się dwa niezwykłe koncerty. W andrzejki (29.11) wystąpi Melanie Scholtz Trio, a w mikołajki (06.12) – Maria Taytakova & Ladislav Franzowitz Duo.

29.11, godz. 19.00 – Melanie Scholtz Trio

Genialna, charyzmatyczna piosenkarka jazzowa, autorka tekstów i niezapomnianego scenicznego stylu. Urodziła się w Cape Town w RPA, gdzie studiowała na uniwersytecie śpiew operowy. Obecnie mieszka w East Village w Nowym Jorku i śpiewa na całym świecie. Artystka stworzy dla nas atmosferę małego klubu jazzowego, z bezpośrednim podejściem do słuchaczy, dialogiem, współpracą. Urzeka publiczność swoją oryginalnością i niepowtarzalną ekspresją. Z dużą orkiestrą brzmiałoby jak Barbra Streisand, a jeśli ktoś dziś przypomina Elli Fitzgerald, to Melanie Scholtz! O muzyce mówi, że jest jej najlepszą przyjaciółką, ale ma też przyjaciół na scenie.

06.12, godz. 19.00 – Maria Taytakova & Ladislav Fanzowitz Duo

Ten głos, to obraz duszy, dźwiękowe urzeczywistnienie marzeń, wyobrażeń i bezgranicznego piękna. Maria Taytakova jest słowacką sopranistką. Jej niecodzienny głos można usłyszeć na wielu operowaych scenach w Austrii, Czechach, Słowacji. Poza scenami operowymi i teatralnymi Maria Taytakova również koncertuje w formacie kameralnym. Zaprezentowała się na ponad 200 koncertach i recitalach na Słowacji, w Czechach, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji, Niemczech, Holandii, Szwecji i Japonii. W Gliwicach artystce na scenie będzie towarzyszyć Ladislav Fanzowitz, pianista, kompozytor, prawdziwy miłośnik muzyki. Bilety w cenie 1 zł są do nabycia na stronie Jazovii.
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking