Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 kwietnia

Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 kwietnia

Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 kwietnia

Opublikowane: 25.04.2024 / Sekcja: Kultura 

Przed nami weekend pełen kultury! Ciekawe spotkania, koncerty... Zapraszamy do cotygodniowej lektury kulturalnego rozkładu jazdy.

piątek 26 kwietnia

  • W Cechowni (ul. Bojkowska 35a) o godz. 20.00 zagra zespół Sarakina.

sobota 27 kwietnia

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza o godz. 10.00 do Filii nr 20 (ul. Bernardyńska 20) na warsztaty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym wokół książki „Detektyw Pozytywka” w ramach „Sobotniego spotkania z książką”. Obowiązują zapisy: osobiście, tel. 32/279-35-33 lub e-mail: filia20@biblioteka.gliwice.pl.
  • Oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz po wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści” rozpocznie się o godz. 11.30 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
  • O godz. 15.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) podróżnicy Beata i Paweł Pomykalscy poprowadzą spotkanie „Ateny i Peloponez – kolebka Europy”. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
  • O godz. 16.00 na Scenie Bojków zabrzmi muzyka folkowa. Podczas Gliwickich Spotkań Folkowych wystąpią zespoły: W sam raz, Kapela Góralska Beskid i Kapela Fakiry.
  • Festiwal All'Improvviso oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis zapraszają na koncert z cyklu „Śląskie! Europa!”, realizowany z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej! O godz. 19.00 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) wystąpi {oh!} Orkiestra pod kierownictwem artystycznym Martyny Pastuszki.

niedziela 28 kwietnia

  • O godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach (ul. Księcia Ziemowita 12) rozpocznie się koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Risonansa Continua „Musica Sacra”.
  • W Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) o godz. 18.00 będzie można zobaczyć spektakl „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Podczas spektaklu rodzice będą mogli skorzystać z pomocy Teatralnej Opiekunki. 

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie do kalendarza poprzez formularz. (bb)