Kulturalny rozkład jazdy: 21–23 maja

Dodano: 21.05.2021 / Sekcja:
banner, napis: Kulturalny rozkład jazdy

W ten weekend w Gliwicach powoli rozkręca się życie kulturalne. Co dla was mamy? Jazzowy koncert w Internecie, nową wystawę w Muzeum w Gliwicach, filmy w kinie Amok i przedpremierowe pokazy „Ożenku” w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

  • W piątek  o godz. 20.00 rozpocznie się największy wirtualny koncert jazzowy w Europie. W Gliwicach zagrają pianiści Krzysztof Kobyliński i Dominik Wania oraz klarnecista Szymon Klima, a w innych miastach? Między innymi  David Kollar i Jakub Mizeracki Trio. Oglądajcie na www.weeurope.art.
  • Po pandemicznej przerwie wraca też do nas kino studyjne Amok. Widzów przywitamy mocnym uderzeniem – już w piatek 21 maja będzie można zobaczyć Oscarowy film „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem. Cały repertuar na amok.gliwice.pl.
  • W sobotę 22 maja i niedzielę 23 maja na spragnioną teatralnych wrażeń publiczność czekają przedpremierowe pokazy „Ożenku” w reżyserii Pawła Aignera. Do zobaczenia oczywiście w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Bilety na teatr.gliwice.pl.
  • A w Muzeum w Gliwicach „Młodopolski zawrót głowy”, czyli arcyciekawa wystawa sztuki. Można ją oglądać do 9 września, ale po co czekać? Prace najwybitniejszych artystów okresu Młodej Polski są prezentowane w Willi Caro i Czytelni Sztuki (ul. Dolnych Wałów 8a).

Wszystkie wydarzenia kulturalne znajdziecie na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking