Kulturalny rozkład jazdy: 12–14 listopada

Dodano: 12.11.2021 / Sekcja:
kolaż zdjęć z wydarzeń kulturalnych w fioletowych barwach z napisem Kulturalny rozkład jazdy

Zapraszamy do kulturalnych Gliwic! W ten weekend zaplanowane zostały spektakle, filmy, koncerty, i kabaret.

sobota13 listopada

  • O godz. 10.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) rozpocznie się cykl twórczych spotkań ze sztuką wokół aktualnie prezentowanych wystaw w SAR-ze. Odbędą się m.in. warsztaty malowania na szkle inspirowane memami Marty Frej.
  • O godz. 15.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) zostanie wystawiony spektakl „Nina i Paul” w reżyserii R. Miner dla nastoletnich widzów, który mówi ich językiem – mówi do nich i o nich.

niedziela 14 listopada

  • O godz. 15.00 ponownie wystawiony zostanie spektakl „Nina i Paul” w reżyserii R. Miner w Teatrze Miejskim w Gliwicach.
  • W Europejskim Dniu Kina Artystycznego EDKA kino Amok zaprasza od godz. 16.00. Pierwszy zostanie wyświetlony film dla dzieci od 9 lat („Marona – psia opowieść”, reż. A. Damian), a następnie dwa filmy dla dorosłych widzów („Aline. Głos miłości”, reż. V. Lemercier i „Zło nie istnieje”, reż. M. Rasoulof).
  • Na godz. 17.00 Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na przedstawienie „Amadeusz” (reż. N. Rakowski) o zachwycie nad muzyką geniusza – Amadeusza Mozarta, która przetrwała setki lat.
  • O godz. 18.00 w Arenie Gliwice odbędzie się dziewiąta edycja Polskiej Nocy Kabaretowej. W roli prowadzących - Adrianna Borek oraz Igor Kwiatkowski. Polska Noc Kabaretowa to kompilacja blasku Las Vegas, rozmachu Broadwayu i niezapomnianych doznań wprost z Los Angeles. Zapraszamy!

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking