Dla nocnych marków

Uaktualniono: 08.11.2019 / Sekcja: / pdf
aktorzy na scenie „Plotka”, reż. C. Iber (fot. M. Ramus)

„Powitanie” dla dzieci, a dla dorosłych widzów „Plotka”. Do tego warsztaty tworzenia teatru cieniowego i nocne zwiedzanie gmachu przy ul. Nowy Świat. 9 listopada będziemy obchodzić Noc Teatrów.

To już dziesiąta edycja Nocy Teatrów Metropolii. W Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) zabawa rozpocznie się już o godz. 14.00 – spektaklem „Powitanie” w reżyserii Bartosza Kurowskiego. Na widowni zasiądą maluchy od 6 miesięcy do 3 lat oraz ich opiekunowie. Między godz. 16.00 a 18.00 zaplanowano teatralne zabawy we foyer.

O godz. 17.00 rozpoczną się warsztaty tworzenia teatru cieniowego. Poprowadzą je aktorzy TM-u. Na godz. 19.00 zaplanowano przedstawienie „Plotka” w reżyserii Cezarego Ibera. Błyskotliwa komedia to propozycja dla widzów, którzy w teatrze lubią pękać ze śmiechu.

Na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru ekipa TM-u zaprasza na nocne zwiedzanie budynku przy ul. Nowy Świat. Teatralny gmach skrywa wiele tajemnic. Kto wie, może nawet uda się odnaleźć Ducha Teatru?

Zapisy i rezerwacje na poszczególne atrakcje są prowadzone w kasie teatru (tel. 32 232 13 39, kasatmg@teatr.gliwice.pl). (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking