Czas na folklor – w Cechowni!

Dodano: 14.09.2021 / Sekcja:
trio muzyków Kapela Maliszów (fot. materiały promocyjne)

Soboty w Nowych Gliwicach rozbrzmiewają muzyką świata. W Cechowni 18 i 25 września w cyklu „Czas na folklor” wystąpią zespoły Vechi Acum i Kapela Maliszów.

Przy ul. Bojkowskiej 35a dzieję się sporo. Do grudnia można obejrzeć wystawę malarstwa i instalacji artystycznych Krzysztofa Koraba „Cicho szaaa!”. Za nami także pierwszy koncert z cyklu „Czas na folklor”. Energetyczny występ dała formacja AKSAK Balkan Trio. Przed nami – dwa kolejne folkowe koncerty z cyklu.

W sobotę 18 września o godz. 19.00 rozpocznie się koncert Vechi Acum. Grupę tworzą muzycy z Podhala, Podkarpacia, Spiszu, Żywiecczyzny, ale też Krakowa i Wrocławia. Grają szeroko pojętą muzykę etniczną – melodie wywodzące się nie tylko z Polski, ale też Bałkanów, a do tego tradycyjną muzykę żydowską.

Kapela Maliszów to jedna z najjaśniejszych gwiazd rodzimego folku. Rodzinną kapelę z Beskidu Niskiego tworzą Jan, Kacper i Zuzanna Maliszowie. Poza tradycyjną muzykę karpacką w swoim repertuarze mają też mazurki z nizinnych regionów Polski. Sami swoją muzykę określają jako „Wiejski dżez” – tego koniecznie trzeba posłuchać! Koncert Kapeli Maliszów rozpocznie się o godz. 19.00 w sobotę 25 września.

Cykl koncertowy „Czas na folklor” jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking