Aktualności | Cechownia otwarta na kulturę

Cechownia otwarta na kulturę

Cechownia otwarta na kulturę

Opublikowane: 03.06.2022 / Sekcja: Kultura 

W Nowych Gliwicach przy ul. Bojkowskiej dużo się dzieje – 4 czerwca odbędzie się kolejna ciekawa impreza. Tym razem będzie to podwójne, kulturalne uderzenie – w Cechowni zaplanowano wernisaż wystawy i koncert.

W sobotę 4 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Scenografia” Jacka Uklei. W Cechowni zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny gliwickiego twórcy. Jacek Ukleja to artysta wszechstronny – absolwent scenografii krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i klasy skrzypiec szkoły muzycznej I i II stopnia. Po obronieniu dyplomu w pracowni prof. Andrzeja Stopki zajmował się plastyką i muzyką filmową do produkcji Ryszarda Antoniszczaka i Sławomira Idziaka. Scenograficznego bakcyla połknął już w domu rodzinnym – rodzice artysty prowadzili teatr lalek i na jego potrzeby wykonywali wielkie kukły. W portfolio Jacka Uklei jest wiele scenografii teatralnych i telewizyjnych, między innymi do spektakli na podstawie tekstów Williama Shakespeare’a, Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka. Wszystkie jego projekty i kostiumy wykonywane są ręcznie – bez użycia komputera. W 2018 roku Jacek Ukleja został nagrodzony za całokształt twórczości nagrodą prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Po wernisażu, o godz. 19.00, rozpocznie się koncert duetu MishMatt. Giatarzystom Michałowi Ucherowi i Mateuszowi Musiołowi będzie gościnnie towarzyszył klawiszowiec Radek Daszkiewicz. Bilety w cenie 20 zł można kupić na stronie cechownia-gliwice.pl.