Aktualności | To był kulturalny weekend

To był kulturalny weekend

To był kulturalny weekend

Opublikowane: 20.07.2021 / Sekcja: Kultura 

To był pełen atrakcji weekend w kulturze. W Czytelni Sztuki została otwarta wystawa fotograficzna Bogdana Krężela, parkiem Chopina rządzili „Ulicznicy”, a Summer Arena przyciągnęła wielu mieszkańców.

Muzeum w Gliwicach na wakacje, obok dużej wystawy „Młoda Polska”, przygotowało także ekspozycję fotograficzną „Początki (Gliwice i dalej)” Bogdana Krężela. Obie można oglądać w Willi Caro. Poza wystawami w ogrodzie przy głównej siedzibie gliwickiego muzeum w ten weekend obyły się warsztaty haftowania secesyjnych monogramów.

Jak co tydzień działo się w Arenie Gliwice. Wystąpiły dwa rockowe zespoły: Lady Pank i Lao Che. W sobotę i niedzielę na terenie Areny odbywała się także Summer Arena – było spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, koncert TopDaDok, warsztaty kreatywne w FunZone i zajęcia w EduZone.

14. międzynarodowy festiwal artystów ulicy „Ulicznicy” trwa w najlepsze. W parku Chopina wystąpił Teatr Delikates i Pan Li.

W niedzielę rozpoczął się cykl koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza. Pierwszy koncert odbył się na tarasie Willi Caro.

koncert Eleganzy na tarasie pdoczas spektaklu na trawie Pan Li podczas występu w parku Eleganza na schodach Willi Caro Teatr Delikates