Amok z „rodzinną” nagrodą

Uaktualniono: 01.10.2019 / Sekcja: / pdf
gala finałowa fot. materiały Amoku

Nagroda Rodziców w plebiscycie Słoneczniki 2019 powędrowała do gliwickiego Amoku. Nasze kino zostało wyróżnione za cykl filmowo-warsztatowy „Dobry czas z filmem i rodziną”.

Nagroda została przyznana w kategorii sztuki wizualne – w uznaniu dla wkładu w rozwijanie inteligencji wizualno-przestrzennej. Plebiscyt Słoneczniki honoruje najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci. Amok został wyróżniony przez bardzo ważne gremium – swój głos na „Dobry czas z filmem i rodziną” oddali rodzice.

Cykl filmowo-warsztatowy odbywa się w gliwickim Amoku (ul. Dolnych Wałów 3) średnio raz w miesiącu. Na początek wyświetlany jest film dla całej rodziny, a po seansie organizowane są warsztaty psychologiczno-pedagogiczne, związane z tematem filmu i odnoszące się do relacji rodzinnych. W planach są już trzy kolejne spotkania – w listopadzie (23.11), grudniu (14.12) i styczniu (25.01). Widzowie zobaczą „Cały świat Romy”, „Mamy talent!” i „Łowców czarownic”. Na warsztatach będzie mowa między innymi o różnicy międzypokoleniowej, wchodzeniu w dorosłość i niepełnosprawności. „Dobry czas z filmem i rodziną” jest kierowany do dzieci od 9 do 12 lat i ich rodziców. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie amok.gliwice.pl. (mm)

dyplom dla kina Amok
fot. materiały Amoku

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking