27 maja będziemy świętować!

Dodano: 25.05.2020 / Sekcja:
logo 30 lat samorządnosci

Zapraszamy do udziału w interaktywnym quizie związanym z tematyką samorządową (30 pytań na 30-lecie samorządu terytorialnego w Polsce). Po zabawie będzie można wysłuchać koncertu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Pytania będą się odnosić do symboli i historii Gliwic oraz ważnych wydarzeń ostatnich 30 lat.  Quiz będzie przeprowadzony 27 maja o godzinie 17.00.  W quizie będzie można wziąć udział, nie wychodząc z domu, gdyż będzie on przebiegał online, dzięki transmisji live na YouTube.

Szczegóły uczestnictwa w regulaminie quizu. Prowadzący będzie przeprowadzał uczestników poprzez każdy etap gry. Jej wyniki będą prezentowane na bieżąco na ekranie laptopa czy komputera, z którego uczestnik korzysta.

Ze względu na jednoczesne oglądanie relacji live i i odpowiadanie na pytania niezbędne jest użycie dwóch urządzeń (jedno do relacji live, drugie do udzielania odpowiedzi). W trakcie quizu zaprezentowane zostaną mieszkańcom różnego rodzaju ciekawostki dotyczące Gliwic. Po zakończeniu rozgrywki, prowadzący zaprezentuje wyniki najlepszych graczy, a każdy z uczestników otrzyma informację z liczbą poprawnych odpowiedzi i zdobytych punktów oraz miejscem, które zajął.

Liczba zdobytych punktów uzależniona będzie również od szybkości udzielonej poprawnej odpowiedzi. Nagrodzonych zostanie łącznie 30 osób: wyłonionych zostanie 5 laureatów, którzy zdobędą największą liczbę punktów i otrzymają nagrody główne (pakiety promocyjne od miasta), kolejne 25 osób w ramach wyróżnienia otrzyma nagrody o mniejszej wartości.

Link do transmisji live na YouTubie: https://www.youtube.com/watch?v=MYaL3vL8a8o

Koncert zespołu Eleganza w Palmiarni Miejskiej zostanie wyemitowany po quizie w miejskim kanale YouTube. Zespół zagra w sześcioosobowym składzie (sekstet: 2x skrzypce, wiolonczela, kontrabas, klarnet, fortepian). Prowadząca przybliży słuchaczom informacje na temat wykonywanych w ramach koncertu: walców, polek, czardaszów, serenad, marszów, uwertur znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów muzyki salonowej, takich jak: Johann Strauss, Harry Theis, Hans Crucius, Vittorio Monti, Matos  Rodriguez, Fermo Dante Marchetti, Jo Knumann, Jules Massenet i wiele innych. (KP)

Dokumenty do pobrania

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
Eleganza (fot. materiały promocyjne)
logo Anderski
logo Yamaha
Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
logo Anderski
logo Yamaha

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking