Aktualności | Największy pumptrack w Gliwicach powstał na Koperniku

Największy pumptrack w Gliwicach powstał na Koperniku

Fot. M. Buksa/ UM w Gliwicach

Największy pumptrack w Gliwicach powstał na Koperniku

Opublikowane: 06.07.2023 / Sekcja: Inwestycje  Miasto  Rozrywka  Sport 

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na dwóch kołach! Na osiedlu Kopernika powstał trzeci i zarazem największy w mieście tor rowerowy typu „pumptrack” o długości 135 metrów. Zadanie wygrało w głosowaniu mieszkańców na projekty dzielnicowe w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na 2023 rok. Z nowego, ogólnodostępnego toru mogą korzystać już pierwsi śmiałkowie – bez ograniczeń wiekowych. Chętnych nie brakuje!

Pumptrack to specjalnie wyprofilowany tor do jazdy na jednośladzie (zwykle na rowerze, ale i na hulajnodze), pełen ostrych zakrętów, nagłych wzniesień, spadów i nachyleń terenu, dzięki którym użytkownicy mogą ćwiczyć refleks, równowagę oraz kondycję.

Nowy tor o długości 135 m składa się z 6 zakrętów i 20 profilowanych przeszkód. Powstał u zbiegu ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy i alei Witoszka, z której do obiektu wiedzie utwardzone dojście. Na miłośników ekstremalnej jazdy czeka także miejsce do wypoczynku z elementami małej architektury. Koszt realizacji inwestycji wyniósł niemal 400 tys. zł.

Obiekt w systemie zaprojektuj i wybuduj zrealizowała firma VeloProjekt, która wykonała także poprzednie dwa pumptracki w Gliwicach – przy ul. Akademickiej (obok lodowiska) i przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy (za pływalnią Neptun, w okolicy nowego skweru). (ml)

Nowy pumptrack z lotu ptaka Dzieci korzystające z nowej atrakcji Chłopiec jadący na hulajnodze po nowym torze