Aktualności | Adres: Zbożowa. Cel: rodzinne miejskie „m”

Adres: Zbożowa. Cel: rodzinne miejskie „m”

fot. R. Neumann From the Sky / UM w Gliwicach

Adres: Zbożowa. Cel: rodzinne miejskie „m”

Opublikowane: 20.04.2023 / Sekcja: Inwestycje  Miasto 

Szukasz dla siebie i bliskich nowego, komfortowego mieszkania, dostępnego w bezterminowym i bezpiecznym najmie? Sprawdź najświeższą ofertę Miasta Gliwice kierowaną do gliwickich rodzin! 4 maja ruszy nowy nabór wniosków w ramach „Mieszkania+ po gliwicku”. Da możliwość wprowadzenia się do jednego z 55 mieszkań w dwóch nowych budynkach komunalnych na powstającym osiedlu przy ul. Zbożowej w Szobiszowicach. Znajdują się blisko centrum, a jednocześnie w spokojnym, zielonym otoczeniu, z – co warte podkreślenia – perspektywą sąsiedztwa miejskiego żłobka i przedszkola. 

Gliwice konsekwentnie stawiają na rozwój miejskiej „mieszkaniówki”. Dzięki temu od lat przybywa mieszkań zarówno dla rodzin o niższych dochodach, jak i dla osób lepiej sytuowanych. Dla tych gliwiczan, którzy z powodu kryterium dochodowego nie mogą skorzystać z oferty mieszkań budowanych przez TBS-y, samorząd przygotował bardzo korzystną propozycję najmu nowych mieszkań komunalnych, powstających w ramach realizowanego od 2019 roku programu „Mieszkanie+ po gliwicku”. Do tej pory do dyspozycji gliwiczan oddano w nim 129 mieszkań – 33 w budynku przy ul. Anny Jagiellonki 3a w Łabędach oraz 96 w kompleksie budynków Górna 1–3–5–7 w dzielnicy Ligota Zabrska. 

Mieszkania w nowym budynku komunalnym przy ul. Zbożowej to pierwszy, finalizowany w nadchodzących miesiącach, etap dużej miejskiej inwestycji – budowy od podstaw nowego osiedla mieszkaniowego „Dworska – Zbożowa”.

Do 2025 roku w rejonie tych dwóch ulic ma powstać łącznie 8 budynków z 241 mieszkaniami. Trwającą już inwestycję w dzielnicy Szobiszowice nadzoruje z ramienia miasta Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Warto wiedzieć, że 160 mieszkań z 5 budynków zostanie zasiedlonych na podstawie umów najmu zawartych z Miastem Gliwice, a pozostałych 81 mieszkań jako lokale mieszkalne TBS-u.

Nowe miejskie mieszkania w ramach „Mieszkania+ po gliwicku” to propozycja dla rodzin średnio sytuowanych. 

Aby starać się o najem lokum z programu, trzeba m.in. mieszkać na terenie Gliwic, spełniać kryterium dochodowe (szczegóły poniżej), mieć rozliczony podatek dochodowy za dwa ostatnie lata w jednym z gliwickich urzędów skarbowych i złożyć we wskazanym terminie kompletny wniosek o zawarcie umowy najmu. W kwestii szczegółowych warunków oraz wyliczeń dochodu należy kontaktować się z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej, tel. 32/239-12-74.

Kryterium dochodowe – średni miesięczny dochód w przeliczeniu na osobę: 
→ dla gospodarstwa dwuosobowego – od 2779,78 zł do 4765,32 zł na osobę na miesiąc 
→ dla gospodarstwa trzyosobowego – od 2382,67 zł do 3971,10 zł na osobę na miesiąc 
→ dla gospodarstwa czteroosobowego i większego – od 1985,56 zł do 3176,88 zł na osobę na miesiąc

Komfortowe miejskie mieszkania przy ul. Zbożowej to szansa na wymarzone rodzinne „m” w wysokim standardzie z atrakcyjną opłatą czynszową (14,5 zł/m2).

Mieszkania, w pełni wykończone i pomalowane, wyróżnia optymalny metraż skrojony pod potrzeby rodziców i dzieci. W ofercie znajdziemy zarówno 6 kawalerek o powierzchni do 50 m2 dla rodzin dwuosobowych, jak i 37 mieszkań 2-pokojowych o powierzchni od 54 m2 do 59 m2 oraz 12 mieszkań 3-pokojowych o powierzchni od 55 m2 do 65 m2 dla rodzin trzyosobowych i większych. Dodatkowo dwa 2-pokojowe mieszkania o powierzchni 59 m2 są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową

Nowe miejskie „m” przy ul. Zbożowej – z aneksem kuchennym bądź odrębną kuchnią, łazienką, balkonem lub ogrodzonym tarasem (w przypadku mieszkań na parterze) – to również nowoczesna architektura i przemyślana, przyjazna infrastruktura użytkowa, m.in. kolorowy plac zabaw dla dzieci, funkcjonalne komórki lokatorskie przynależące do każdego mieszkania, a także pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak suszarnia, wózkownia i rowerownia. Wszystkie mieszkania są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

W odległości 10 minut spacerem od budynków znajdują się przystanki miejskiej komunikacji autobusowej: „Gliwice Świętojańska” i „Gliwice Toszecka”. Przy ul. Jana Śliwki działa Szkoła Podstawowa nr 20, a kierowcy mają do dyspozycji zjazd w Drogową Trasę Średnicową. Dodatkowo, z myślą o rodzinach z małymi dziećmi, w rejonie ul. Dworskiej zaplanowano budowę nowoczesnego, miejskiego obiektu żłobkowo-przedszkolnego dla ok. 200 dzieci w wieku żłobkowym i ok. 150 dzieci w wieku przedszkolnym. 

Formularz wniosku na nowe mieszkania komunalne przy ul. Zbożowej będzie dostępny od 24 kwietnia – na stronie internetowej www.zgm-gliwice.pl oraz w Biurze Podawczym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy placu Inwalidów Wojennych 12. 

 

Dokumenty należy składać od 4 maja do 9 czerwca w Biurze Podawczym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy Placu Inwalidów Wojennych 12.

 

mieszkania Zbożowa mieszkania Zbożowa