Future Four. Tak pracuje się w Gliwicach

Uaktualniono: 02.07.2015 / Sekcja: / pdf
wizualizacja nowego biurowca FP

Przyjazna przestrzeń, miejsca wypoczynku oraz pomieszczenia biurowe dla 450 pracowników – tak będzie wyglądać Future Four, czyli czwarty już biurowiec firmy Future Processing.

Charakterystyczny budynek z ciemną elewacją jest jednym z największych, jakie powstają na terenie Nowych Gliwic przy ul. Bojkowskiej. Zakończenie pierwszego z trzech etapów prac planowane jest na wrzesień tego roku.

wizualizacja nowego biurowca FP

Nowy, trzypiętrowy budynek doskonale wpisuje się w charakter Nowych Gliwic – miejsca, które z terenów kopalnianych przekształciło się w strefę parków technologicznych i biznesowych. Nowoczesna architektura pasuje do wizerunku firmy. Elewacje biurowca kolorystycznie nawiązują do pozostałych budynków w FParku. Pod ciemną fasadą kryje się przestrzeń pełna pasji i różnorodności, która przygotowana została z myślą o pracownikach i ich potrzebach.  W nowym obiekcie przewidziano pomieszczenia biurowe dla 450 pracowników, które  spełniają wymagania użytkowników firmy branży IT. Jest również przestronne lobby z recepcją oraz patio z tarasami, ścieżkami i oczkami wodnymi. Tu pracownicy mają się spotykać i odpoczywać. Zielono będzie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Przy biurowcu powstaną również parkingi dla pracowników oraz miejsca dla rowerów.

wizualizacja nowego biurowca FP

Future Processing to gliwicka firma informatyczna, która od 2000 r. specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Obecnie zatrudnia ok. 700 osób. W rankingu Deloitte, FP zostało uznane za jedno z 20 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie Środkowej. Według miesięcznika Forbes, zajmuje 13. miejsce pośród polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość, a w badaniu Universum Student Survey zdobyło tytuł Idealnego Pracodawcy 2013, 2014 i 2015 r.

wizualizacja nowego biurowca FP

Pierwszy etap prac przy Future Four, obejmujący powierzchnię ponad 2500 m2,  zakończy się we wrześniu tego roku. Docelowa powierzchnia Future Four  to 6600 m2. (nd)

Fot. MFA Studio

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking