Aktualności | #zielonegliwice: Zieleniec przy Rybnickiej znów otwarty dla mieszkańców

#zielonegliwice: Zieleniec przy Rybnickiej znów otwarty dla mieszkańców

Fot. archiwum PWiK

#zielonegliwice: Zieleniec przy Rybnickiej znów otwarty dla mieszkańców

Opublikowane: 24.04.2023 / Sekcja: Ekologia  Miasto 

Połacie żywo zielonej trawy, tłumiąca miejski zgiełk, naturalna bariera z młodych drzew, zachęcające do relaksu siedziska, śpiew ptaków, bzyczenie zamieszkujących parkowe ule pszczół i górujące nad wszystkim rozłożyste korony wiekowych drzew, dające przyjemny cień w słoneczne dni. Skwer przy ulicy Rybnickiej – nazywany także „parkiem kieszonkowym” – poleca się na wiosenny spacer z psem, aktywne popołudnie z rodziną czy chwilę relaksu z książką wśród kojącej zieleni.

Wraz z nadejściem wiosny obietnicą przyjemnego spaceru gliwiczan może skusić zieleniec przy ul. Rybnickiej 27. Można go odwiedzać codziennie od godz. 7.00 do 21.00.

Zieleniec zlokalizowany jest pomiędzy dwoma zabytkowymi willami, w których mieszczą się siedziby gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To właśnie miejska spółka PWiK podjęła się gruntownej rekultywacji terenu o powierzchni 6800 m2. W ramach przeprowadzonych prac, 1600 m2 grubej warstwy betonu zastąpiła zieleń, a całość dopełniły elementy małej architektury w postaci licznych siedzisk. W ten sposób powstało kolejne zielone miejsce na mapie Gliwic, z którego mieszkańcy po raz pierwszy mogli skorzystać we wrześniu 2021 roku. (ml)

Kwitnące drzewka Młode drzewka Kwiaty na drzewku Zielone pąki na gałązce