Aktualności | Świętuj Dzień Ziemi w Bibliotece Centralnej

Świętuj Dzień Ziemi w Bibliotece Centralnej

Fot. Pexels

Świętuj Dzień Ziemi w Bibliotece Centralnej

Opublikowane: 17.04.2023 / Sekcja: Ekologia  Miasto 

Społeczna wymiana roślin doniczkowych, warsztaty dla miłośników relaksu na łonie natury czy konsultacje z profesjonalną architekt zieleni – to atrakcje, które będą czekać na uczestników Dnia Ziemi w gliwickiej Bibliotece Centralnej. Wstęp bezpłatny!

Miłośnicy roślin mogą zapisać w kalendarzu dwie daty – 21 i 22 kwietnia. W tych dniach w siedzibie Biblioteki Centralnej przy ul. Tadeusza Kościuszki 17 będziemy świętować Dzień Ziemi.

W programie:

21 kwietnia:

  • godz. 13.00–15.00 – „Roślinodzielnia”. Miłośnicy roślin doniczkowych spotkają się na tarasie przed Biblioteką Centralną, gdzie będą mogli wymienić się sadzonkami roślin, kwiatów czy ziół. Dodatkowo osoby, które wymienią się rośliną będą mogły wybrać dla siebie książkę.

22 kwietnia:

  • godz. 8.00–14.30 – „Roślinodzielnia”,
  • godz. 11.30–13.00 – warsztaty „Zielono mi” dla miłośników przyrody i odpoczynku wśród zieleni (zajęcia poprowadzi prof. Olga Sukhanova, architekt zieleni z wieloletnim doświadczeniem),
  • godz. 13.00–14.30 – konsultacje z profesjonalną architekt zieleni.

Informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach publikowane są w kalendarzu na stronie https://biblioteka.gliwice.pl/kalendarz/. (ml)