Aktualności | Poznaj miejskiego ekodoradcę

Poznaj miejskiego ekodoradcę

Fot. Pexels

Poznaj miejskiego ekodoradcę

Opublikowane: 07.06.2023 / Sekcja: Ekologia  Miasto 

Planujesz wymianę domowego źródła ciepła, a może rozważasz termomodernizację budynku i chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskać na ten cel dotację? Skorzystaj z usług miejskiego ekodoradcy i dowiedz się jak skorzystać ze wsparcia w ramach aktualnych programów dotacyjnych. 

W ramach realizowanego przez miasto projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”,  którego celem jest poprawa jakości powietrza na terenie województwa śląskiego, od 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Gliwicach działa stanowisko ekodoradcy. Funkcję tę pełni Katarzyna Raszkowska z Wydziału Środowiska, która w ramach swoich obowiązków udziela mieszkańcom informacji w zakresie aktualnych programów dotacyjnych, zapisów uchwały antysmogowej czy korzyści związanych z termomodernizacją budynku. Oferuje także wsparcie przy pozyskiwaniu dotacji na różnorodne działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Z usług miejskiego ekodoradcy mieszkańcy mogą skorzystać osobiście – w Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach (ul. Zwycięstwa 21, piętro 2, pokój nr 332) od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu oraz telefonicznie – pod nr. tel. 32/238-55-26.Z ekodoradcą będzie można porozmawiać także w sobotę, 17 czerwca, w godz. od 13.00 do 19.00 podczas Święta Rodziny organizowanego w parku Chopina. (ml)

Plakat promujący