Aktualności | Park przy ul. Staromiejskiej przeszedł metamorfozę

Park przy ul. Staromiejskiej przeszedł metamorfozę

Fot. P. Cieślok-Sorowka/MZUK

Park przy ul. Staromiejskiej przeszedł metamorfozę

Opublikowane: 09.11.2023 / Sekcja: Ekologia  Inwestycje  Miasto 

Odnowione alejki spacerowe, komfortowe ławki i ponad 800 świeżo nasadzonych roślin, okalających centralny punkt zieleńca – pomnik Powstańców Śląskich, a to wszystko w otoczeniu Kanału Gliwickiego, Kłodnicy i starych, rozłożystych drzew, których liście przybrały jesienne barwy. Tak prezentuje się sąsiadujący ze Śluzą Łabędy park przy ul. Staromiejskiej w Gliwicach odnowiony w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Z nowej, atrakcyjnej przestrzeni, znajdującej się pomiędzy rzeką Kłodnicą i Kanałem Gliwickim w Łabędach, mieszkańcy mogą korzystać od wtorku, 7 listopada.

W ramach przeprowadzonych na terenie parku prac odtworzone zostały dotychczasowe alejki parkowe, przy których zamontowano 8 ławek i 6 koszy na śmieci. Pojawiły się także nowe krzewy ozdobne, byliny i kwiaty, a wśród nich: 306 bodziszków wspaniałych, 144 jałowce rozesłane, 116 funkii – host, po 101 rudbekii owłosionych i cisów pospolitych oraz 36 hortensji bukietowych.

Jak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych – w przyszłości ma się tam również pojawić alejka od strony Kłodnicy, która zostanie wykonana po uzyskaniu zgody Wód Polskich, do których należy część terenu.

Na realizację zadania przeznaczono 400 tys. zł ze środków budżetu miasta. (ml/MZUK)

Ludzie spacerujący alejkami parkowymi Rabata obsadzona krzewami ozdobnymi Ławka przy jednej z parkowych alejek Pomnik Powstańców Śląskich obsadzony ozdobnymi krzewami