Aktualności | Niemal 1400 nowych roślin. Będzie pięknie!

Niemal 1400 nowych roślin. Będzie pięknie!

Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Niemal 1400 nowych roślin. Będzie pięknie!

Opublikowane: 22.08.2022 / Sekcja: Ekologia 

Ambrowce, róże, hortensje, powojniki przy nowych drewnianych pergolach już zdobią aleję Przyjaźni. Rośliny, gdy podrosną, będą zapewniać cień i sprzyjać relaksowi na ławeczkach. Trwają również prace przy zazielenianiu pasa drogowego u zbiegu ulic Orlickiego i Powstańców Warszawy.

Przy alei Przyjaźni (na odcinku od Zwycięstwa do ul. Chudoby) zamontowano zachęcające do wypoczynku pergole, które już niebawem obrosną powojnikami, dając przyjemny cień i odrobinę chłodu. Pojawiło się też siedem ambrowców amerykańskich o liściach podobnych do klonów. Latem są błyszczące i ciemnozielone, natomiast jesienią zmieniają kolor na czerwony, lekko wpadający w fiolet. Nasadzono też róże, jałowiec i hortensje. W sumie posadzono 142 rośliny. Zadanie zrealizowano w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wciąż zazieleniają się pasy drogowe. W ostatnim czasie obsadzono 150 różami i 150 tawulcami rabatę u zbiegu ulic Orlickiego i Powstańców Warszawy. To nie koniec zmian na tym skrzyżowaniu. Trwa „odbrukowywanie” wysepki na jezdni, gdzie także pojawi się zieleń. W sumie zaplanowano nasadzenie 1244 roślin, m.in. hortensji i bodziszków. (mf)
 

ul. Orlickiego, nasadzenia