Aktualności | GłosujMY na Centrum Edukacji Ekologicznej!

GłosujMY na Centrum Edukacji Ekologicznej!

Fot. materiały PZO

GłosujMY na Centrum Edukacji Ekologicznej!

Opublikowane: 11.12.2023 / Sekcja: Ekologia  Miasto 
Więcej na ten temat

Projekt budynku Centrum Edukacji Ekologicznej w Gliwicach otrzymał nominację w ogólnopolskim konkursie Property Design Awards 2024, promującym i nagradzającym obiekty o wyjątkowej architekturze oraz przestrzenie pełne inspirującego designu. Budynek CEE startuje w kategorii „Bryła: Obiekty Publiczne”. Można na niego głosować do 18 grudnia!

Centrum Edukacji Ekologicznej to nowatorski obiekt wybudowany przez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów przy ul. Rybnickiej 199A. Jest bezpośrednio związany z terenem instalacji przetwarzania odpadów – jego bryła przylega do dawnej, zrekultywowanej kwatery składowiska. To budynek samowystarczalny, korzystający z alternatywnych źródeł energii czerpanej z natury. Na jego dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, obok budynku powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych, a w toaletach podłączono tzw. permeat – wodę szarą pozyskaną z oczyszczonych odcieków składowiskowych, powstałą w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.

Nominacja w konkursie, organizowanym przez Grupę PTWP – wydawcę serwisów propertydesign.pl i propertynews.pl, nagradzającym najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce oraz ich twórców, to ogromne wyróżnienie, zarówno dla projektanta budynku – Studia BB Architekci, jak również inwestora – Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.

Jak oddać głos na CEE?

  1. Wejdź na stronę https://www.propertydesign.pl/konkurs/property-design-awards-2024,123/.
  2. Spośród projektów w kategorii „Bryła: Obiekty Publiczne” wybierz Centrum Edukacji Ekologicznej w Gliwicach.
  3. W okienku na samym dole strony wpisz swój adres e-mail, zaznacz zgodę na jego wykorzystanie w głosowaniu i kliknij przycisk „Oddaj swój głos!”.
  4. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem – kliknij w niego, aby potwierdzić oddanie głosu. Gotowe!

Głosowanie potrwa do 18 grudnia. Finał konkursu, podczas którego poznamy jego zwycięzców, odbędzie się 25 stycznia 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – w ramach wydarzenia 4 Design Days 2024. (ml/PZO)

CEE z zewnątrz Jedna z rzeźb przestrzennych na terenie CEE Mural wewnątrz CEE CEE widoczne ze wzniesienia Tunel do zabaw dla dzieci Strefa rozrywki dla dzieci na powietrzu Owce "strzygące" trawę Wnętrze CEE