Aktualności | To będzie udana sobota!

To będzie udana sobota!

To będzie udana sobota!

Opublikowane: 06.06.2024 / Sekcja: Ekologia  Miasto 

W ramach Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej Województwo Śląskie zaprasza 8 czerwca wszystkich mieszkańców na piknik rodzinny „Błękitny ekoFest” w Parku Śląskim w Chorzowie.

W godz. od 11.00 do 19.00 na zainteresowanych czekać będą sektory: sportowy, kulturalny, wystawienniczy i edukacyjny. Przewidziano 37 stoisk, 22 wykłady, pokazy i treningi sportowe, występy zespołów tanecznych i wokalnych, warsztaty, doświadczenia naukowe, gry i zabawy z konkursami. Dla chętnych organizowane będą m.in. ćwiczenia indoor cycling, silent fitness i karate, ponadto joga i bieg z maratończykami. Szykuje się także plener malarski, obserwacja Słońca, pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego oraz wiele innych atrakcji!

Za każdą osobę, która weźmie udział w wydarzeniu, posadzone zostanie drzewo na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec. Warto zaprosić rodzinę, znajomych i przyjaciół!

Więcej informacji na stronie internetowej https://przywracamyblekit.slaskie.pl/blekitny-ekofest/ oraz w wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/293358197171266/ 

(kik)