Aktualności | Umowa na estakadę

Umowa na estakadę

Opublikowane: 09.12.2010 / Sekcja: Miasto  Biznes  Gospodarka 

W poniedziałek, 13 grudnia, w gmachu Urzędu Miejskiego w Gliwicach nastąpi podpisanie umowy na budowę estakady nad torami kolejowymi, łączącej ul. Portową z os. Kopernika przez ul. Perseusza.

Zapewni ona zmotoryzowanym mieszkańcom osiedla Kopernika i Łabęd szybki i bezpieczny dojazd do centrum miasta, z pominięciem zatłoczonej ulicy Toszeckiej. Spotkanie w UM odbędzie się w sali 130 (I piętro). Początek – godz. 10.00. Podpisy na dokumencie złożą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach oraz firmy Skanska (przypomnijmy, że to zwycięzca przetargu nieograniczonego, rozpisanego przez ZDM).
Projekt estakady, opracowany przez konsorcjum dwóch gliwickich firm: INMOST-PROJEKT oraz A PROPOL, zakłada wzniesienie obiektu o długości 228 metrów i szerokości 13,2 metra. Konstrukcję nośną będzie stanowić 5 przęseł o rozpiętości od 35 do 47 metrów. Drogi dojazdowe do estakady będą poprowadzone na nasypach. Wzdłuż trasy przewidzia¬no chodniki i ścieżkę rowerową. Budowa estakady powinna ruszyć w I kwartale 2011 roku. Przewidywane zakończenie robót – 31 lipca 2012 roku. Realizacja przedsięwzięcia pochłonie około 24 mln zł brutto. Zostanie ono w całości sfinansowane ze środków budżetu miejskiego. (kik)
Informacje: Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM, tel. 32/270-65-05