Jesteś praktykiem biznesu? To Kongres dla ciebie!

Uaktualniono: 01.09.2015 / Sekcja: / pdf

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zaprasza na Kongres Praktyków Biznesu, który odbędzie się 2 września w siedzibie uczelni, przy ul. Kilińskiego 43. Przedsięwzięcie objął Honorowym Patronatem  prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Kongres jest pierwszym tego typu wydarzeniem w regionie, które swoją misją oraz celami koresponduje z Europejskim Kongresem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który w październiku po raz piąty odbędzie się w Katowicach. Spotkanie będzie miało formułę spotkania ekspertów z zakresu m.in. promocji przedsiębiorczości i inicjatyw gospodarczych. Kongres będzie także okazją do wręczenia Nagród „HumanitAS” dla najlepszych firm sektora MSP w regionie.

Głównym zamierzeniem Kongresu Praktyków Biznesu organizowanego jest przedstawienie najistotniejszych zagadnień biznesowych w formie praktycznych prelekcji atrakcyjnych dla lokalnego przedsiębiorcy. Zakres tematyczny poszczególnych paneli został przygotowany w taki sposób, aby poruszane podczas niego kwestie mogły być przydatne właścicielom firm już istniejących na rynku, jak również dla tych, którzy dopiero marzą o własnym biznesie. – Do uczestnictwa w Kongresie zachęcamy także pracowników sektora MSP, przede wszystkim kadry zarządzającej oraz osób odpowiedzialnych w firmie za promocję i marketing – mówi Ewa Bensz z Działu Promocji i Marketingu WSH.

Wnioski z Kongresu Praktyków Biznesu przedstawione zostaną w październiku podczas V EKMŚP w Katowicach. Partnerami Kongresu są m.in.: Harward Business Review Polska, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Urząd Miasta w Sosnowcu, Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Loża Biznesu. Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr Krystian Dudek – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Monika Czaplicka – Wobuzz, Mikołaj Winkiel – Brand24, Barbara Stawarz – ContentKing.

- Podczas Kongresu będzie okazja do spotkania i dyskusji z najlepszymi praktykami z obszaru prawa pracy, finansów, zarządzania, Public Relations czy technik sprzedaży i negocjacji. Spotkania będą miały charakter praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy nabędą wiedzę z interesujących ich obszarów. Prelekcję przygotowała m.in. Agencja Rozwoju Lokalnego z Sosnowa, która zaprezentuje możliwości pozyskania wsparcia finansowego na innowacje oraz założenie działalności gospodarczej  – wylicza Ewa Bensz. Odbędą się także dyżury ekspertów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas indywidualnych konsultacji.

W czasie Kongresu, najlepszym przedsiębiorcom z regionu, zostaną wręczone Nagrody „HumanitAS” w kategoriach: Rozwój, Debiut, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Innowacje oraz Tradycja.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie www.humanitas.edu.pl/Kongres_Praktykow_Biznesu.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking