Aktualności | Nauka i przemysł idą w parze

Nauka i przemysł idą w parze

Nauka i przemysł idą w parze

Opublikowane: 16.05.2016 / Sekcja: Biznes  Miasto 

Nowe rozwiązania technologiczne i patenty są często opracowywane na wyższych uczelniach oraz w instytutach badawczych. Innowacyjne rozwiązania są później przenoszone do przemysłu i produkcji. 20 maja te dwa światy spotkają się w Technoparku.

Dzień Nauki i Przemysłu odbędzie się już po raz siódmy. W czasie targów zaprezentują się innowacyjne firmy i instytucje badawcze z regionu. Będzie to okazja do spotkania się przedstawicieli nauki i biznesu, sprawdzenia, jakie badania naukowe są obecnie prowadzone oraz jakie trendy i wdrożenia pojawiły się ostatnio w przemyśle. Nie zabraknie też interaktywnych pokazów i konkursów z nagrodami dla odwiedzających.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć w akcji m.in. wspomagającego rehabilitację pacjentów robota Luna EMG, roboty zbudowane z profesjonalnych zestawów Lego Mindstorms, a także stosowane w procesach produkcyjnych roboty przemysłowe oraz mobilne, jak robot Hexor II. Dostępne będzie wirtualne muzeum MAN, stworzone w zaadaptowanej naczepie furgonowej. Będzie można również zapoznać się bliżej z technologią wirtualnej rzeczywistości. Wystawcy przygotowali również wystawę architektoniczną, prezentacje dotyczące mechatroniki i technik inżynierskich.

Wstęp na targi jest wolny. Dzień Nauki i Przemysłu odbędzie się w Technoparku Gliwice (ul. Konarskiego 18c) między godz. 9.00 a 14.00. Organizatorami wydarzenia są Technopark Gliwice i Miasto Gliwice. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.dnip.pl.

 

Fot. Z. Daniec

 

(mm)