Aktualności | Dzień Nauki i Przemysłu

Dzień Nauki i Przemysłu

Dzień Nauki i Przemysłu

Opublikowane: 19.05.2016 / Sekcja: Biznes  Miasto 

20 maja w gliwickim Technoparku miłośnicy nauki i technologii będą mogli zobaczyć m.in. pokazy robotów i bolidów,pojazdu typu „quad”, eksperymenty chemiczne i biologiczne, pokazy w technologii 3D, czy też pokazy dronów.

Dzień Nauki i Przemysłu już od 7 lat gromadzi firmy, instytucje, jednostki uczelni wyższych  oraz wszystkie osoby zainteresowane  innowacyjnymi rozwiązaniami.  W tym roku swoją ofertę zaprezentuje prawie 50 Wystawców z różnych branż m.in. automatyki, robotyki, motoryzacji czy biotechnologii.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. robota rehabilitacyjnego Luna EMG, roboty zbudowane z profesjonalnych zestawów Lego Mindstorms, roboty przemysłowe oraz mobilne (Hexor II). Ponadto będzie możliwość zagrania w grę Alpacalypse na urządzeniu AppleTV.  Dla zwiedzających dostępna będzie również naczepa furgonowa, która została zaadaptowana na wirtualne muzeum MAN. Na kilku stoiskach zademonstrowana zostanie technologia wirtualnej rzeczywistości. Podczas wydarzenia dostępna będzie także ciekawa wystawa architektoniczna. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku Wystawcy powalczą o tytuł „Stoiska na medal”. Nie zabraknie również konkursów dla odwiedzających.